Новини
Світ-суспільство
За кордоном

ЄС може вже сьогодні ухвалити рішення щодо восьмого санкційного пакета проти рф

04.10.2022
Зокрема, пакет санкцій має створити правову основу для встановлення лімітів цін на нафту.

ЄС може вже сьогодні ухвалити рішення щодо восьмого санкційного пакета проти рф - зображення

Постійний представник Польщі при ЄС Анджей Садось заявив, що рішення щодо наступного пакету санкцій проти росії будуть прийняті 4 жовтня. Про це повідомляє "Польське радіо".

"Європейська Комісія підготувала новий, оновлений пакет санкційних пропозицій. Зараз у нас є така собі процедура мовчання. Столиці держав-учасниць мають до завтра (4 жовтня – ред.) до 10 години ранку підтвердити, що проблемні положення, які ще потрібно було доопрацювати, прийняті. Завтра (4 жовтня – ред.) в другій половині дня ми вже починаємо формальну процедуру ухвалення санкційного пакету", –

постійний представник Польщі при ЄС Анджей Садось

За його словами, це хороший пакет, зокрема планується запровадити правову критерію, яке не допустить обходу санкцій. Йдеться про можливість застосування санкцій до тих, хто причетний до обходу обмежень. Крім того Анджей Садось наголосив, що пропозиції Польщі були набагато амбітнішими.

Нагадаємо, восьмий пакет санкцій проти росії додатково обмежує торгівлю з цією країною та накладає обмеження на окремих осіб. Ці нові торговельні обмеження мають охопити подальші заборони на імпорт російської продукції, а також позбавлять росію 7 млрд євро доходу. Також буде розширено перелік товарів, експорт яких заборонено, – до нього увійдуть електронні компоненти та хімікати, які використовуються у військовій та авіаційній промисловості. Крім того, пакет санкцій створить правову основу для встановлення лімітів цін на нафту й заборонить громадянам ЄС входити до керівних органів російських державних підприємств.

Також "Погляд" повідомляв, що Кабмін повністю заборонив експорт товарів з України до рф.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.