Новини
Україна
Економіка

Кабмін повністю заборонив експорт товарів з України до рф

За прогнозами уряду, таке рішення не матиме негативних економічних наслідків.

Кабмін повністю заборонив експорт товарів з України до рф - зображення

Кабмін прийняв постанову "Про заборону вивезення товарів з України на митну територію російської федерації". Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 27 вересня, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

"Ми продовжуємо санкційний тиск проти рф. Ця постанова – ще один з багатьох інструментів економічного впливу. Розуміємо, що санкції – це засіб не лише реагування на військову загрозу, а й упередження агресії в майбутньому. Хочу констатувати, що з початку війни експорт товарів до рф де-факто було зупинено. Тепер це закріплено і на правовому рівні", –

перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко

За прогнозами уряду таке рішення не буде мати негативних економічних наслідків. Натомість ембарго на експорт допоможе українським компаніям, що мали контрактні зобов’язання перед суб’єктами рф, встановити юридичну чіткість у питанні невиконання контрактів. І тепер вони зможуть сконцентрувати активність на інших ринках.

Зазначається, що останова буде діяти до дня припинення або скасування військового стану та припинення застосування рф недружніх дій проти України.

Нагадаємо, днями Нацбанк поповнив банки валютною готівкою. А на початку вересня повідомлялося, що міжнародні резерви України збільшилися на 13,6%.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.