#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Суспільство
Україна-суспільство

Хто з вступників отримає цьогоріч додаткові бали: МОН

04.07.2019 Катерина Бенке 0

Фото: kiev.onua.edu.ua

Чотири категорії абітурієнтів у вступній кампанії 2019 року можуть отримати додаткові бали за свої досягнення. Хто ці вступники та які "бонуси" їх очікують, - пояснили у Міністерстві освіти та науки.

По 200 балів із ЗНО

Успішні абітурієнти можуть отримати по 200 балів із двох предметів зовнішнього незалежного оцінювання на вибір. Таке право мають спортсмени-учасники Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор незалежно від місця, яке там зайняли.

Цей великий бонус дістанеться і призери IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, а також переможці III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН, які брали участь у змаганнях у рік вступу. Щоб мати можливість отримати бали, необхідно подати електронну заяву.

Дві вищезазначені категорії абітурієнтів мають бути зареєстровані в єдиній електронній базі з питань освіти, де у електронному кабінеті вказуватиметься статус вступників. Якщо система не розпізнає абітурієнта, як належного до цих категорій, слід звернутись на гарячу лінію МОН.

Від 1 до 20 балів за один предмет

Плюс 20 балів до балу одного предмета при вступі можуть отримати абітурієнти, які брали участь у Всеукраїнській олімпіаді закладів вищої освіти. При цьому бали додадуть тільки для того навчального закладу, в якому вступник був на олімпіаді.

Щоб отримати додатковий бал, необхідно також подати електронну заявку. Нагадаємо, що можливість подавати заяви відкриють 10 липня.

Плюс 10 до конкурсного балу

На цей бонус мають право спортсмени: призери чи переможці чемпіонатів Європи та Світу, всесвітньої Гімназіади, переможці чемпіонатів України з олімпійських видів спорту. У разі, якщо ці абітурієнти подаватимуться на спеціальності "Середня освіта (Фізична культура)" та "Фізична культура і спорт", відповідні виші нарахують їм +10.

Це єдина категорія, яка має подавати заяву про нарахування балів письмово. Разом із заявою абітурієнт має надати закладу освіти документ, де вказано його статус на змаганнях (переможець чи призер).