Новини
Україна
Суспільство

Хронічна недбалість: слідча комісія перевірила Укрзалізницю


На сесії ТСК обговорювали провал підготовки відомчих лікарень УЗ до приймання пацієнтів з Covid-19, причини сходження з рейок потяга Київ - Запоріжжя 29 березня і фінансовий план Укрзалізниці на 2021 рік.

Про це повідомила голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань перевірки і оцінки стану АТ “Укрзалізниця” Юлія Гришина.

"Дещо емоційно про результати засідання ТСК. Народні депутати та члени ТСК три години намагалися з'ясувати у керівництва Укрзалізниці, що таке добре, а що таке погано, і що - неприпустимо за жодних обставин. Рівень хронічної недолугості управління вразив навіть досвідчених політиків", -

Юлія Гришина

Нагадаємо, Укрзалізницю слідча комісія перевіряє на порушення законодавства. До того ж стало відомо про обшуки, які проводили співробітники ДБР у головному офісі Укрзалізниці незадовго до засідання ТСК.

Провал підготовки лікарень

На другому році пандемії лікарні Укрзалізниці виявилися неготовими до приймання хворих на Covid-19. У той час, як людей вже лікують пологові будинки і дитячі лікарні.

"Найскладніше, мабуть, питання, тому що зачіпає не тільки корупцію, схеми і збитки Укрзалізниці, а й наслідки цих явищ - життя людей", -

Юлія Гришина
Фото: Дорожня клінічна лікарня №2

Приміром, за інформацією ЗМІ, ж/д лікарня Одеси досі не обладнана всім необхідним, оскільки тендери почали проводити менше місяця тому, хоча гроші виділялися з початку року. А ще з’ясувалося, що там проблеми з електропроводкою. Також велика кількість порожніх ліжок в Харкові і Києві.

Однак, як стверджує в.о. голови правління Укрзалізниці Іван Юрик, управління внутрішньої безпеки блокувало філії Центру охорони здоров’я для проведення необхідних закупівель до березня 2021 року. Причини вже з'ясовують в рамках службового розслідування.

Дорожня клінічна лікарня №2 також пояснює, що керівництво ЦОЗ намагається перекласти бездіяльність на керівництво лікарні та виробничого підрозділу.

"Керівництво ЦОЗ намагається перекласти свою майже 8-місячну бездіяльність на керівництво лікарні як виробничого підрозділу. Ініційована МОЗ комісія, щодо цільового використання переведених на рахунок ЦОЗ коштів сподіваємось дасть справедливу оцінку ступеню готовності нашого медичного закладу до адекватного та безпечного лікування пацієнтів на Ковід-19", -

Під час засідання у членів комісії виникли запитання не тільки до внутрішньої безпеки, але і ефективності роботи філії ЦОЗ. Виявилось, що у 2021 році "ковідних" закупівель зовсім не було, а у 2020 році - деякі навіть скасовувалися через неактуальність.

Фото: Facebook Юлія Гришина

Неактуальною у ЦОЗ визначили, наприклад, закупівлю захисних халатів для медиків, не кажучи вже про якість тих, що були закуплені. Тож члени ТСК доручили правоохоронцям притягнути до відповідальності кожного, хто завадив провести закупівлі вчасно, і кожного, хто відповідальний за ненадання людям гарантованої медичної допомоги в ж/д лікарнях, при тому, що держава належним чином забезпечила їх фінансування.

Сходження потягу

За інформацією від Укрзалізниці, у потязі Київ - Запоріжжя зійшло 6 із 9 вагонів за 50 км до кінцевої станції. Під час інциденту у вагонах знаходилося 88 пасажирів. На щастя, ніхто не постраждав.

Іван Юрик виправдовувався, що службове розслідування за фактом інциденту ще триває, проте причиною вбачається людський фактор. Мова йде про бригаду, яка налаштовувала колії після температурного перепаду і з невідомих причин не повідомила про необхідність зниження швидкості на цій ділянці, а то і повної зупинки руху.

Комісія підмітила, що за 10 днів після інциденту прізвища переліку винних досі не розголошено. А начальник регіональної філії Придніпровської залізниці Заруба О., що відповідальний за цю ділянку, досі не звільнений від займаної посади. Тож члени ТСК доручили правоохоронним органам надати правову оцінку діям усіх причетних до інциденту, включаючи керівництво регіональної філії.

"Я не буду давати оцінку цій інформації, поки триває слідство, але хочу відзначити, що ці "незрозумілі причини" як в питанні підготовки лікарень, так і в питанні сходження потягу набули вже, на мій погляд, системного характеру службової недбалості. В кінці цього розслідування ми повинні побачити всю вертикаль винних і притягнутих до відповідальності осіб, а не демонстрацію крайнього з-поміж простих працівників з зарплатою в 5 тис. грн",

Юлія Гришина

Фінансовий план УЗ

За попередньою оцінкою членів комісії, дохід Укрзалізниці від вантажоперевезення на 2021 рік штучно завищений на 18,6%, або на 13,4 млрд грн, а також дохід від пасажирських перевезень на тлі їх падіння.

Проаналізувавши фінансовий план УЗ на 2021 рік, визначили, що він - нереальний до виконання. Тож було вирішено провести детальне розслідування діяльності наглядової ради та правління Укрзалізниці і за результатом розслідування винести відповідне рішення президенту, прем’єр-міністру та міністру інфраструктури.

Реакція Укрзалізниці

Іван Юрик пообіцяв комісії, що УЗ прискорить закупівлі, і допоможе службовому розслідуванні з пошуку винних у зриві підготовки лікарень.

У Telegram УЗ повідомляється, що керівництво розгляне всі зауваження та уточнення ТСК до наданої інформації. Відповіді будуть передані в обсязі та у строки, передбачені чинним законодавством.

"Зі свого боку нинішнє керівництво Укрзалізниці, розуміючи важливість та нагальність цієї роботи, демонструє свою відкритість та всіляко сприятиме наданню ТСК необхідної для роботи інформації та даних", -

Укрзалізниця

Нагадаємо, “Погляд” повідомляв, як пасажир потягу Укрзалізниці, житель Данії, не зміг змиритися з тим, наскільки поїзд брудний, купив на зупинці швабру і вимив вікно.

Також ми писали, що протести не пройшли поза увагою: залізничникам підвищать зарплати.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.

Фото: Укрзалізниця