Україна
Суспільство
Здоров'я
Інфографіка

Грип, ГРВІ і коронавірус Covid-19: як відрізнити (інфографіка)

06.03.2020 Надiя Проценко 0

У світлі останніх подій, коли весь світ охопила паніка через стрімке поширення коронавірусу, Центр громадського здоров’я України підготував інфографіку із симптомами поширених нині захворювань: грипу, ГРВІ та Covid-19.

Як видно з інфографіки, особливих відмінностей перераховані захворювання не мають. Про те, що симптоми грипу та коронавірусу неможливо відрізнити одразу говорив заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко, коментуючи ситуацію з поширенням коронавірусу. Хіба що ви нещодавно побували в країнах, де вже був лабораторно підтверджений коронавірус.

«Відрізнити відразу симптоми грипу та коронавірусу неможливо, тому що є певні симптоми і є певний туристичний або анамнез подорожі, – зазначив Віктор Ляшко. – І саме цей анамнез подорожі входить до питання клінічного визначення випадку, і він повинен відображати. Раніше було, наприклад, коли з'являлися температура, кашель та інші симптоми пневмонії тяжкої, тоді відразу цей випадок відносили до підозрілих і далі відбувалося опитування: чи відвідувала людина Китайську народну республіку, а зараз розширено перелік тих країн, що зафіксовано як внутрішні країни передачі».

Грип, ГРВІ і коронавірус Covid-19: як відрізнити (інфографіка)

Щоб захистити себе від зараження як коронавірусом, так і звичними для нас грипом чи ГРВІ, слід дотримуватись правил особистої гігієни, спілкуватися із людиною, яка має симптоми грипоподібного захворювання, на відстані в півтора-два метри, провітрювання приміщення і робити вологе прибирання.
Також у Центрі громадського здоров’я України наголошують, що захворювання на COVID-19 не повинно стати каталізатором для цькування. В Україні зафіксовано наразі лише один випадок коронавірусу після чотирьох місяців із моменту першого повідомлення про захворювання у Китаї. У той час як в Європі показники зараження коронавірусом значно вищі.

Пам'ятайте, що цькування людини з симптомами грипу чи ГРВІ може призвести до непоправного. Боячись цькування, хворі люди не будуть звертатися за допомогою і приховуватимуть симптоми.

Тож Зберігайте спокій та мийте руки: пам’ятка для українців щодо коронавірусу

Читайте також ВООЗ закликає не скуповувати медичні маски, якщо ви не хворі