Новини
Обухів
Кримінальні новини

Гроші, стеля, два ділка : як на Обухівщині обікрали мільйонера


Охоронця і дімуправителя, які працювали на власника  в одному з будинків  Козина, підозрюють у крадіжці $2 мільйонів, залишених господарями у стелі після революції.

Наразі, Печерський суд Києва застосував до підозрюваних у крадіжці грошей запобіжні заходи у виді застави в сумі 960,5 тис. грн. по справі № 367/2083/18

Щодо обставин самої справи. За версією потерпілого власника, у 2014 році у зв’язку з нестабільною ситуацією в Україні він зняв з особистого рахунку в «Укргазбанку» 1,5 млн доларів, які отримав від продажу нерухомості, частину грошей витратив, а решту розмірі 900 тис доларів вирішив зберігати в стелі господарського будинку  у домоволодінні в смт. Козин.

Щоб сховати гроші, 1 квітня 2014 року він запросив чоловіка, який займався будівництвом його будинку під приводом, що треба виправити деформацію стелі. Домоправителю господар сказав, що на роботу той може два дні не виходити. Два робітники, яких взяв з собою майстер, розшили гіпсокартон, після чого господар наказав їм іти на обід, а сам поклав за стелю 900 тис. доларів у сміттєвих пакетах. Після обіду стелю зашили гіпсокартоном та наступного дня пофарбували. Про те, що власник будинку так сховав гроші начебто не знали навіть його близькі, оскільки він про це не повідомляв.

1-10 липня 2014 року господар разом зі своєю сім’єю поїхав на відпочинок за межі Київської області, а господарство контролював домоправитель, який мав ключі від усіх будівель та кімнат. Після повернення господаря домоправитель перестав виходити на роботу, пояснюючи по телефону, що став зловживати алкоголем, і незабаром був звільнений.

Господар не цікавився схованкою до середини жовтня 2016 року, коли вирішив дістати гроші і покликав робітників. Стелю розшили, але грошей не було.

До маєтку були викликані дві групи експертів, які встановили, що цілісність стелі була порушена приблизно у 2014 році. За словами експертів, стелю приміщення хтось повністю розбирав та потім назад зібрав, про що свідчить інша фарба та інші профілі, на яких кріпиться гіпсокартон, що могла зробити тільки особа, яка володіє спеціальними навичками. Для виконання таких робіт, за оцінками експертів, було потрібно щонайменше два дні.

Крім охоронців та домоправителя, на території працювала прибиральниця, з якою потерпілий до цього часу підтримує дружні стосунки. Персонал, що обслуговує домоволодіння, працює до теперішнього часу та рівень життя його працівників суттєво не змінився, окрім колишнього домопрравителя, який одразу після звільнення у 2014 році вирушив на відпочинок до Об’єднаних Арабських Еміратів і почав багато подорожувати за кордоном, придбав новий автомобіль «Volkswagen», але ніде офіційно не працював і раніше скаржився на брак коштів. Крім того, відомо, що підозрюваний раніше працював на будівництвах і володіє навичками ремонту.

У листопаді 2018 охоронець будинку був опитаний в якості свідка і розповів, що колишній домоправитель привіз йому пів мільйона доларів за мовчання. Він почав витрачати ці гроші, купуючи нерухомість в Грузії та в Україні, а також автомобіль і подарунки родичам. Частину коштів заховав в оглядовій ямі гаражу і на горищі будинку своєї матері, а надалі добровільно видав слідчим.

В лютому 2019 охоронцю і колишньому домоправителю повідомили про підозру. В ухвалах про застосування запобіжного заходу йдеться, що це охоронець начебто підмовив домоправителя і попросив відчинити двері. Надалі гроші вони поділили. Однак тепер йдеться про більшу суму. У схованці нібито були не тільки 900 тис. доларів господаря, а й 1 млн 100 тис. доларів його дружини. Власник будинку з дружиною заявили цивільні позови на суму 55,5 млн грн.

Про потерпілого відомо, що він заступник директора ТОВ «Золотий берег».

Джерело : Судовий репортер

фото з відкритих джерел інтернет.