Новини
Київщина-суспільство

Головні храми Києво-Печерської Лаври повернули у власність держави (ВІДЕО)

05.01.2023
Споруди були передані у безоплатне користування УПЦ з 2016 року згідно з договором, термін якого закінчився 31 грудня 2022 року.

Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської лаври, які були у користуванні Української Православної Церкви, повернули в управління держави. Про це повідомляє міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Ці дві споруди були передані у безоплатне користування УПЦ з 2016 року згідно з договором, термін якого закінчився 31 грудня 2022 року.

«Комісія для приймання-передачі розпочала свою роботу 2 січня, вона займалася інвентаризацією майна, а також складанням акту технічного огляду двох будівель. За підсумками роботи був підписаний відповідний Акт повернення будівель зі сторони УПЦ»,-

повідомив Олександр Ткаченко.

На останнє засідання комісії не з’явився митрополит Павло, який мав підписати Акт. Проте це не зашкодило поверненню державного майна.

«Свято-Успенська Києво-Печерська лавра входить до списку обʼєктів світової спадщини ЮНЕСКО. Трапезна церква є памʼяткою архітектури національного значення, дуже важливо дотримуватися процедури охорони та збереження памʼяток культурної спадщини. Українська святиня має служити всьому українському народові, цього принципу ми і будемо притримуватись в подальшому», -

зазначив Олександр Ткаченко

Нагадаємо, також нещодавно стало відомо, що священника УПЦ МП посадили на 12 років, відомо, що він «зливав» окупантам дані про ЗСУ. А наприкінці листопада СБУ повідомила про результати обшуків у Києво-Печерській Лаврі та інших будівлях УПЦ МП. Перед цим же стало відомо, що СБУ проводить обшуки в Києво-Печерській Лаврі. Тоді ж зазначалося, що ці «безпекові заходи» проводилися, зокрема, для недопущення використання Лаври як осередку «русского мира».


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.