Україна
Бородянка
Спорт

Фізінструктор дитсадка на Бородянщині виборола «бронзу» з пауерліфтингу

Марія Шендерчук з Бородянки посіла третє місце на чемпіонаті України з пауерліфтингу у відкритій віковій групі.

Змагання проходили з 24 по 27 липня в місті Мангуш Донецької області. На кілька днів селище на Сході України стало епіцентром національного пауерліфтингу, адже тут серед спортсменів відкритої вікової групи та серед ветеранів відбулося відразу три чемпіонати України: з пауерліфтингу, жиму лежачи та класичного жиму лежачи.

Виступаючи на одному помості з досвідченими спортсменками, чемпіонками та рекордсменками світу та Європи, Марія Шендерчук виборола «бронзу» у ваговій категорії 63 кг з результатом у сумі триборства 505 кг (присідання 210, жим 125, тяга 170).

Як розповіла Марія «Погляду», підготовка до змагань тривала 12 тижнів, але займається вона пауерліфтингом вже п’ять років. Їй всього 22, а вона вже має звання майстра спорту України міжнародного класу.

«Обрала цей вид спорту випадково - займаючись в тренажерному залі. Один із тренерів помітив мій потенціал і запропонував тренуватися в досвідченого тренера спеціалізовано – Володимира Беттяра», – поділилася Марія.

Володимир Беттяр - діючий спортсмен, рекордсмен світу, двократний чемпіон Європи та багаторазовий призер чемпіонатів світу. Кілька років тому у програмі «Погляду» він розповів про тренування, успіхи і поразки, про те, як не опустити руки на півдорозі та чітко прямувати до своєї мети.

Коли Марія Шендерчук тільки починала займатися спортом, «великі» цілі не ставила, проте з плином часу її погляди змінювались, а мета ставала все вищою: «Спочатку була мета вибороти золото на чемпіонаті України, потім стати майстром спорту, згодом – дебютувати на міжнародних змаганнях, виконати норматив майстра спорту міжнародного класу».

Після цього й результати не забарилися.

«Минулого року стала бронзовою призеркою Чемпіонату Європи серед юніорок та абсолютною чемпіонкою України серед юніорок. Цього року змагання проводились серед «дорослих», і ми з тренером вирішили спробувати свої сили серед досвідчених спортсменів», – поділилася Марія.

Проте за кожною перемогою стоять виснажливі тренування. Ця тендітна усміхнена дівчина тренується по 3–4 години тричі на тиждень.

«Спорт – це захоплення, хоча і пов’язано з професією, адже я працюю інструктором з фізкультури в дитячому садочку. І за освітою - тренер і викладач фізичної культури», – розповіла бронзова призерка.

Тож тепер Марія точно знає, що головне в спорті – це праця та мета.

«Порада початківцям: ставити мету, наполегливо працювати і не забувати, що з кожним тренуванням ви стаєте сильнішими, тож не опускайте руки. І звичайно, займатися з тренером-професіоналом, слухайте його і виконуйте всі установки», – радить фізінструктор дитсадка, яка виборола «бронзу» з пауерліфтингу.