Обухів

Фатальна риболовля на Обухівщині


Чому операцію з пошуку зниклих на Дніпрі рибалок, перевели у пасивний режим. Другого лютого на оперативний пульт рятувальників  Обухівського району, надійшло повідомлення  про трійку зниклих на  Дніпрі чоловіків, які  приїхали порибалити на Обухівщину  з міста Вишневе. Протягом кількох діб на місці зникнення рибалок  працювали водолази та інші рятувальники ДСНС.  П’ятого лютого  тіло одного чоловіка було знайдено. Пошуки ж двох його товаришів, ведуться й досі. Зниклих на Дніпрі людей, шукали з технікою 40 рятувальників з різних підрозділів. Застосовувався також і службовий гелікоптер. Як повідомив журналістам ІА «Погляд» начальник Обухівського РС ДСНС України в Київській області,  Олександр Головач:
-" На сьогоднішній день комісією техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Обухівської РДА було прийнято протокольне рішення про  переведення всіх сил та засобів на  пасивний режим пошуку зниклих людей. Це означає, що рятувальники здійснюватимуть моніторинг акваторії Дніпра та його берегів на моторних човнах, втім,  вже без залучення водолазної  групи.
Це пояснюється тим, що глибина на імовірному місці  події коливається від 5 до 17 метрів. На додачу до цього, дно Дніпра на тій ділянці, має безліч коряг та існує чимала течія. Ці фактори є ризикованими для занурення аквалангістів - рятувальників.  Фахівці стверджують, що лише декілька годин, проведених людиною у холодній воді, достатньо для фатальних наслідків. Підбиваючи підсумок, головний рятувальник Обухівщини, звернувся до всіх любителів зимового лову із проханням не виходити на лід, який має кольори мінливості і може нести особливу небезпеку під час перебування на ньому.  Виходячи на кригу, також слід застосовувати рятувальні жилети, якими рибалки зазвичай  нехтують.