Новини
Пригоди
Кримінальні новини

Ексзаступника МОЗ підозрюють у розтраті майже 2 млн грн під час запуску цифрової медицини

28.09.2022
Його дії зашкодили створенню реєстру донорів.

Ексзаступника МОЗ підозрюють у розтраті майже 2 млн грн під час запуску цифрової медицини - зображення

Ексзаступника МОЗ викрили на оборудках під час запуску цифрової медицини. Як повідомляють в СБУ, його дії призвели до збитків держави на 2 млн гривень та зашкодили створенню реєстру донорів. Зокрема, Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів та її інтегрування до систем іноземних держав та міжнародних організацій.

За даними слідства, відповідно до програм реформування медичної галузі представники МОЗ мали запровадити електронний реєстр живих донорів стовбурових клітин. Гроші під запуск проєкту були надані у вигляді кредитних коштів від Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

Наприкінці 2018 року для впровадження заходів цифровізації заступник міністра укладає угоду з керівником однієї зі столичних ІТ-компаній. Згідно з підписаним документом підприємство отримало кошти на встановлення у відомстві програмного забезпечення для роботи відповідного реєстру донорів.

Втім підрядники не виконали договірних зобов’язань і не надали МОЗ необхідні технології. При цьому високопосадовець підписав акт приймання-передачі програмної продукції.

Наразі за матеріалами СБУ слідчі ДБР повідомили колишньому високопосадовцю про підзору.

Триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин правопорушення і притягнення до відповідальності винних осіб.

Нагадаємо, в серпні на Київщині спіймали шахрайку, яка збирала гроші для постраждалих від війни. Натомість на Обухівщині шахраї під виглядом посадовців "збирали" гроші на потреби військових. Також нещодавно на Київщині затримали "псевдопрацівника" банку, який ошукав жінку на 110 тис. грн. Також нещодавно стало відомо, що в пристоличному регіоні спіймали чоловіка, який допомагав військовозобов'язаним ухилятись від служби в армії.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.