Новини
Новини Київської області
Екологія
Російсько-Українська війна

Екоцид: російські війська вчинили 34 злочини проти довкілля на Київщині

Ракетні обстріли спричиняють масштабні пожежі на об’єктах критичної інфраструктури, передусім нафтосховищ, по всій Україні.

Екоцид: російські війська вчинили 34 злочини проти довкілля на Київщині - зображення

В Україні вже задокументовано 231 екологічний злочин рф на території країни та в акваторії Чорного моря. З перших днів повномасштабного вторгнення рф в Україну оперативний екологічний штаб щодня фіксує та обраховує збитки довкіллю від дій окупантів, повідомляє пресслужба Міндовкілля.

"Ракетні обстріли спричиняють масштабні пожежі на об’єктах критичної інфраструктури, передусім нафтосховищ та хімзаводів.  Це завдає суттєвої шкоди екосистемам, призводить до забруднення довкілля, зменшення популяцій видів рослин та тварин", –

пресслужба Міндовкілля

Варто зазначити, що найбільше випадків екоциду виявлено на Київщині – 34, Донеччині – 27 та Дніпропетровщині – 22. Всі екозлочини фіксують, а збитки рахують за спеціальними методиками. Згодом ця інформація доповнить загальний кошик збитків від військових дій росії, який формує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, для підготовки позову у Міжнародний суд ООН.

Екоцид: російські війська вчинили 34 злочини проти довкілля на Київщині - зображення

Нагадаємо, на Київщині зберігається надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Діє жорстка заборона на розведення багать та випалювання сухої трави. За порушення передбачена адміністративна відповідальність.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.