Новини
Україна

До Києва з неоголошеним візитом: прибула міністерка МЗС Німеччини Бербок (ВІДЕО)

Це вже сьомий візит міністерки закордонних справ Німеччини в Україну, з початку повномасштабного російського вторгнення. Наприкінці квітня Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок прибула до Києва вранці 21 травня з візитом, який не анонсували з міркувань безпеки.

Бербок раніше закликала посилити міжнародну підтримку ППО України з огляду на нинішній наступ Росії.

Видання DW повідомило, що після прибуття міністерка висловила впевненість у тому, що "Україна переможе у цій війні", і наголосила, що "Німеччина непохитно стоїть на боці України".

"Наша підтримка ґрунтується на глибокому переконанні, що Україна переможе у цій війні. Путін спекулює на тому, що в якийсь момент у нас вичерпаються сили, але в нас є сила духу. Разом із багатьма іншими країнами з усіх куточків світу Німеччина непохитно стоїть на боці України. Народ України може спиратися на це в довгостроковій перспективі".

Міністерка анонсувала, що в червні в Берліні відбудеться Конференція з відновлення України.

"Разом із нашими партнерами по всьому світу й міцним альянсом бізнесу, громадянського суспільства та місцевої влади ми інвестуємо в довгостроковий страховий поліс для майбутнього України".

Президент України Володимир Зеленський у своєму Telegram зауважив, що Бербок приїхала до України уже всьоме за період повномасштабної війни.

"Під час зустрічі розповів про ситуацію на передовій і першочергові оборонні потреби України. Обговорили спільну ініціативу міністрів закордонних справ та оборони Німеччини з пошуку додаткових систем Patriot та інших систем ППО для нашої держави".

Також у розмові політики окремо обговорили рух України до членства в ЄС та організацію Міжнародної конференції з відновлення України (URC 2024), яка відбудеться у червні в Берліні, скоординували кроки щодо її наповнення конкретними проєктами.

Читайте також: