Новини
Україна

Державі повернули третину майна в Лаврі, – Мінкультури

За останні два дні Комісія передала у користування заповідника 16 корпусів-пам’яток як національного, так і місцевого значення.

Державі повернули третину майна в Лаврі, – Мінкультури - зображення

У користування національного заповідника Києво-Печерська лавра повернули третину від всієї кількості майна Лаври, що перебували в безоплатному користуванні Української православної церкви Московського патріархату. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко у Facebook в середу, 3 травня.

"Комісія міністерства культури та інформаційної політики в лаврі продовжує свою роботу. У підсумку проведеної роботи за квітень у користування держави було повернуто третину від всієї кількості майна, що перебувало в безоплатному користуванні УПЦ (МП)", –

міністр культури України Олександр Ткаченко

Міністр також зазначив, що тільки за останні два дні комісія передала в користування заповідника 16 корпусів-пам'яток і національного, і місцевого значення.

Загалом серед пам'яток, в яких було проведено огляд - Келії Гостинного двору, Будинок господарський, Лікарня гостинного двору з церквою Богородиці Всіх скорботних радість, Келії гостинного двору, Келії Гостинного двору, Келії Гостинного, Сторожка Гостинного двору, Галерея на Ближніх печерах та Дзвіниця на Ближніх печерах,  Вхід до Галереї Ближніх печер, корпуси які є комплексом споруд Галереї від Ближніх до Дальніх печер, підпірна стіна Дебоскета, Ротонда підпірної стіни Дебоскета, лікарня з церквою, Водонапірна вежа та інші.

Нагадаємо, наприкінці березня стало відомо, що суд відмовив у забезпеченні позову УПЦ МП, таким чином московський патріархат має покинути Лавру.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.