Новини
Україна
Київ

Суд відмовив у забезпеченні позову УПЦ МП: Московський патріархат має покинути Лавру (ВІДЕО)

Представники УПЦ МП звернулись до Господарського суду, бо не хотіли покидати територію Києво-Печерської Лаври. Однак суд відхилив заяву про забезпечення позову.

Господарський суд Києва відмовив у забезпеченні позову представників Києво-Печерської лаври УПЦ МП до Національного заповідника "Києво-Печерська лавра". Намісник Лаври митрополит Павло (Лебідь) заявляв, що духівництво УПЦ МП не покине територію Лаври, доки не буде рішення суду.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

"Суд відмовив у забезпеченні позову по справі №910/4552/23 від УПЦ до Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про визнання недійсним правочину щодо односторонньої відмови договору, застосування наслідків недійсності розірвання Договору № 2 від 19 липня 2013 року про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю".

За рішенням Мінкульту, московський патріархат мав покинути заповідник до 29 березня, проте 30 березня парафіяни УПЦ МП не пустили до Лаври комісію міністерства для інвентаризації майна заповідника.

Павло (Лебідь) заявив парафіянам, що комісія "ні в якому разі працювати не може".

В УПЦ МП намагалися оскаржити рішення влади та подали позов до Господарського суду. У позовній заяві йдеться про те, що договір між заповідником та Лаврою чинний і в УПЦ МП немає причин для виїзду.

У суді відмовили у забезпеченні позову представників Києво-Печерської лаври УПЦ МП.

Суд відзначив, що позивач не зміг довести чи обґрунтувати заяви про те, що у разі виселення УПЦ МП з Лаври є загроза "знищення чи пошкодження майна, передача третім особам у власність/користування, надання дозволів іншим релігійним організаціям на проведення богослужінь, порушення прав громадян України на свободу віросповідання та на житло".

Як повідомлялося раніше, намісник Києво-Печерської лаври митрополит УПЦ МП Павло пригрозив журналістам побиттям та перешкоджав їхній діяльності. Одну з журналісток він штовхнув, а оператору пошкодив камеру. Інциденти сталися біля входу до Нижньої лаври.

До слова, Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської лаври, які були у користуванні Української Православної Церкви, повернули в управління держави. Про це повідомляє міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Ці дві споруди були передані у безоплатне користування УПЦ з 2016 року згідно з договором, термін якого закінчився 31 грудня 2022 року.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.