Новини
Вибори
Політика

Депутатський дауншифтинг: з Верховної – до місцевих рад


Стало відомо, скільки народних депутатів вирішили позмагатися за мандати на цьогорічних місцевих виборах, і які депутатські крісла не привабили жодного з них.

Ілюстрація ГМ ОПОРА

Понад 12% народних депутатів вирішили позмагатися за депутатські місця на місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня цього року. Про це повідомила ГМ ОПОРА.

«56 чинних народних депутатів балотуються на місцевих виборах. 36 із них намагаються стати депутатами обласної ради. До міських рад кандидатують 18 осіб, а до районних – лише 4», - йдеться у дослідженні ОПОРИ.

До всього, усі чинні нардепи, які беруть участь у перегонах за мандат депутата міських та районних рад, висунуті кандидатами у виборчих списках під першими номерами. А 86% із них очолюють відповідні списки до обласних рад.

Втім, є депутатські мандати, на які не претендує жоден нардеп. Так, бажання стати депутатом сільської чи селищної ради не виявив ніхто з народних обранців. А ось крісла міських голів зацікавили 15 із них.

Раніше «Погляд» розповідав, як правильно заповнити виборчий бюлетень. Також «Погляд» повідомляв, як проголосувати вдома.