#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Обухів
Суспільство
Здоров'я

Чи загрожує кір обухівчанам : питання, відповіді

26.02.2019 Кочкина Марина 0

Від початку року в межах нашого міста було зафіксовано 14 випадків захворюваності на кір. Недуг діагностували у десятьох дорослих і чотирьох дітей.
              Епідемії у нас в місті, ми лікарі, не спостерігаємо. Це поодинокі випадки захворювання окремих людей, навіть не колективу.  Епідемія переважно охопила західні регіони України.                  Усі ж наші хворі знаходилися під наглядом і проходили курс лікування в залежності ступеню важкості недугу. На сьогодні вони вже одужали. Іноді, ми медики спостерігаємо поодинокі випадки зараженості. По статистиці, вірус підхоплюють люди віком 34 – 40 років. Це відбувається з причин того, що в їхньому дитинстві скоріше  не було проведено щеплення, зазначила головний лікар Обухівського МЦ ПМСД - Оксана Фетисенко
Журналістів ІА « Погляд» цікавило питання щодо с особливостей  проведення терапії.
        Якщо це легкий форма - люди лікуються вдома під наглядом сімейного лікаря. Хворі із середньою і важкою формами, а також вагітні  та діти до року - перебувають в інфекційному відділенні.        Лише повітряно - крапельним шляхом кір може передатись від людини до людини. Однак вірус настільки стійкий і заразний, що може тривалий час зберігатись у приміщенні та розповсюджуватися із повітрям на інші  площі.  Навіть,  якщо ви потрапили в кімнату де була хвора людина, ви ризикуєте захворіти, прокоментувала Оксана Фетисенко.
Щоб перевірити здатність свого організму протистояти кору, медики радять робити людям аналіз крові на  імуноглобулін G.
            Теоретично усі дорослі вже контактували протягом життя  із  хворими і в них повинен був виробитись захист проти кору. Є лише одиниці з них, у яких не сформувався імунітет до кору. При цьому, дорослим робити щеплення вакциною КПК доцільно.             Однак, кількість препарату проти кору в нашій державі розрахована  лише на дітей.  Якщо ж доросла людина (родич), контактувала з хворою дитиною, то їй зроблять щеплення тільки, якщо будуть залишки вакцини.
          Решті бажаючих, доведеться власним коштом купувати вакцину КПК в аптечній мережі. На жаль, на сьогодні вона є дефіцитною. Це пов’язано з технологічним терміном виготовлення ліків закордоном і розрахунком кількості доз на кожну країну – замовника,  зазначила Оксана Фетисенко.