Новини
Ірпінь

Черговий фейк від Щербини: в підпалі сухостою на берегах річки Ірпінь звинувачують опозицію


В розпал епідемії коронавірусу в світі Україна зіштовхнулась зі ще однією бідою - підпалом сухої трави. Такі підпали, попри адміністративну та кримінальну відповідальність, є поширеним явищем, через яке страждає населення, а також флора та фауна. Поки в кількох областях тисячі пожежників змагаються з вогнем, в Ірпені таку неприємну ситуацію вирішили використати у власних політичних цілях. У підпалі очерету в Білогородці піарних "Нових облич" Петро Щербина вирішив без жодного доказу звинуватити свого політичного опонента та опозиціонера Олексія Зіневича, який виступає проти нинішніх керманичів міста та захищає зелені зони Ірпеня від забудови.

Відомо, що днями поліція взяла під варту двох підозрюваних в підпалах очерету молодиків. Ними виявились мешканці Ірпеня віком 28 та 29 років. Ресурс "Рупор Ірпеня", що належить медіаконсультанту ексмера Ірпеня Володимира Карплюка та його партії "Нові обличчя" вирішив використати цю ситуацію для власної вигоди, та, посилаючись на джерело в поліції, поширив фейк про начебто зізнання паліїв про замовника підпалу - місцевого бізнесмена Олексія Зіневич. Зіневич, як відомо, активно виступає проти нинішньої влади Ірпеня та регулярно викриває їхню причетність до тотальної забудови міста, корупційних дій та дерибану місцевого бюджету.

Скрін статті "Рупор Ірпеня"

Олексій Зіневич одразу спростував інформацію та наголосив, що мережею ресурсів "без редакцій", які поширють фейки проти нього та інших місцевих активістів, керує саме Петро Щербина.

Місцева журналістка Михайлина Скорик-Шкарівська також поквапилась відреагувати на фейк та закликала дотримуватись "інформаційної гігієни" і не читати пропагандистські ресурси, пов'язані з оточенням ексмера Карплюка.

В коментарях до дописів Олексія Зіневича та Михайлини Скорик-Шкарівської користувачі мережі висловили своє ставлення до ресурсу та його власника.

Активізація інформаційних атак на конкурентів може бути пов'язана з наближенням місцевих виборів. Нагадаємо, у 2019 році Карплюк та Щербина активно намагались чинити тиск на правоохоронні органи, які розслідують десятки кримінальних проваджень проти них та інших працівників Ірпінської міської ради. Численні інформаційні атаки поширювали ресурси Щербини "Правда Ірпеня", "Рупор Ірпеня", ITV та інші.