Новини
Новини Київської області
Головні новини
Київщина-суспільство

Борг – понад 76 мільйонів гривень: початок опалювального сезону на Київщині – на межі зриву


Опалювальний сезон на Київщині може вчасно не розпочатися. Причиною цього «Київоблгаз» називає борги населення, що накопичилися через карантинні заходи.

Так, на 1 вересня населення Київської області за послуги з розподілу газу заборгувало понад 76 млн грн. Безперечний «лідер» – Києво-Святошинський район – 26 млн грн.

Серед великих боржників – жителі Васильківського району – більше 9 млн грн, Бориспільського, Броварського та Білоцерківського – відповідно по понад 5 млн грн.

Компанія стверджує, що борги накопичилися через урядове розпорядження про заборонену призупиняти газопостачання під час дії карантину і протягом 30-ти днів після його скасування.

«По закінченню карантинних дій всі стоятимуть перед необхідністю сплати за використані послуги, у іншому випадку компанія буде вимушена припинити постачання газу.

Споживачі мають розуміти, чим більше зросте борг, тим складніше його погасити.

До того ж доведеться відшкодовувати витрати за припинення і відновлення газопостачання», – наголосив голова правління АТ «Київоблгаз» Дмитро Дронов.

Компанія повідомляє, що ситуація з підготовкою до опалювального сезону – вкрай критична. Неможливо проводити планові ремонтні роботи, оскільки відсутнє належне фінансування.

У свою чергу, це може призвести до зриву вчасного початку опалювального сезону.

Кошти необхідні на роботу аварійної газової служби, ремонти газорозподільної системи, обстеження газопроводів, підтримку тиску газу в мережах, локалізацію та ліквідацію аварійних ситуацій тощо.