Новини
Культура
Україна-суспільство

«Баба Катря» навчає правильно наголошувати слова


В Telegram запустили чат-бот, який підказує, як краще завчити ті чи інші слова української мови.

«Баба Катря – це цікава жінка: вона активна, дотепна, любить рейви і подорожі. І, звісно ж, українську мову! » – про це розповідають творці чат-бота.

Як повідомляє suspilne.media, чат-бота створили учні курсів дубляжу та сценічного мовлення «Гур-Гури» Микита Підгайний та Андрій Удовиченко. А учасниці музично-театрального гурт «ЦеШо» та засновниці школи дубляжу та сценічного мовлення «Гур-гури» Марічка Штирбулова та Катерина Петрашова спільно із Bot&Partners створили для Telegram чат-бота «Бабу Катрю», котра  навчає ставити правильні наголоси в українській мові.

«У наголошення слів в українській мові немає фіксованого принципу чи послідовної логіки наголошування, проте саме це, за думкою Марічки Штирбулової, надає українській мові унікального, особливого звучання. «Баба Катря» показує різні слова, а користувач має обрати з двох варіантів наголосу  правильний. Чат-бот підказує, як краще завчити ті чи інші слова, та всіляко мотивує до подальшого навчання», йдеться у повідомленні. 

«Маємо надію, що наш чат-бот допоможе вдосконалити і ще більше полюбити українську, а вивчення наголосів зробить веселим і цікавим. Впевнені, що Баба Катря багатьом сподобається і стане хорошою пОдружкою!».

 Катерина Петрашова.

Як повідомляв «Погляд», стало відомо, яку пісню виконає гурт Go_A на Євробаченні-2021.

Також «Погляд» розповідав про графіті Софії Київської – унікальний літопис.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.