Суспільство
Культура

Авторам фільму "20 днів у Маріуполі" вручили Шевченківську премію

У пʼятницю, 19 квітня у театрі ім. Івана Франка, відбулося урочисте вручення премії ім. Тараса Шевченка творчій групі фільму "20 днів в Маріуполі".

Авторам фільму
Фото: МКІП

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

9 березня Президент України Володимир Зеленський своїм указом затвердив лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка 2024 року, серед яких була й творча група фільму "20 днів у Маріуполі". Раніше, команда не змогла вчасно відвідати церемонію вручення, адже перебувала у Лос-Анджелесі, США, очікуючи церемонію вручення "Оскару".

10 березня фільм "20 днів у Маріуполі" режисера Мстислава Чернова здобув премію "Оскар" як найкращий повнометражний документальний фільм. Це перший в історії український фільм, який отримав "Оскар". Вранці 19 березня режисер повернувся до України.

Авторам фільму
Авторам фільму
Авторам фільму
Фото: МКІП

"Ми дуже дякуємо вам, ми памʼятаємо ваші важливі слова для України та всього світу. Ми справді горді від того, що нагородження Національною премією імені Тараса Шевченка збіглася із врученням Оскара. Але найголовніше – ми дякуємо вам за ваш мужній вчинок. Вчинок людей, вчинок журналістів, вчинок кіномитців. Вчинок, який вказує на те, що ми є незламними й обовʼязково переможемо", — зазначив голова комітету Національної премії України імені Тараса Шевченка Євген Нищук.

Як повідомляв "Погляд" раніше, фільм здобув премію "Оскар" у ніч з 10 на 11 березня на церемонії нагородження у Лос-Анджелісі. У цій категорії також змагалися такі фільми, як: "Bobi Wine: The People’s President", "The Eternal Memory", "Four Daughters" та "To Kill a Tiger".

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.