Новини
Здоров'я
За кордоном

Американські біологи: ВІЛ-інфекція стає більшої заразною


Учені дослідили, що у груп пацієнтів, які заражені одним і тим же або схожими вірусами віруси еволюціонують і стають «успішнішими»

Американські біологи виявили, що ВІЛ-інфекція еволюціонує до більшої заразності: більш успішними в розмноженні є ті віруси, які зустрічаються у більшої кількості пацієнтів, накопичуються у крові в більшій кількості та стають більшим заразними. Про це повідомив ресурс hromadske.ua з посиланням на Nature Communications.

Дослідники проаналізували дані 41 409 ВІЛ-позитивних людей. У пацієнтів вимірювали кількість вірусних частинок у крові до початку лікування.

Щоб з’ясувати успішність поширення вірусів, біологи виділяли генетичні кластери — групи пацієнтів, які заражені аналогічним або схожими вірусами. Дослідники зробили висновок, що пацієнтів, які входять до кластерів, концентрація вірусу в крові є вищою, ніж утих, хто не входить до кластерів. До того ж, виявилось, що розмір кластера теж має значення: чим він більший, тим успішнішим є конкретний вірус.

Окрім того, учені досліджували ситуацію у часовому вимірі – як кількість вірусних частинок в крові під час первинного визначення діагнозу змінювався протягом десятиліття. З’ясувалося, що у 2007 році на початковій стадії захворювання у пацієнтів знаходили майже 13020 вірусних частинок на мілілітр крові, а ось у 2016 році — уже майже 22100 частинок.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів