Новини
Україна-суспільство
Політика

70 років - вікова межа для держслужби


На засіданні у середу, 16 грудня, відповідний законопроєкт №4096 в цілому ухвалили 300 народних обранців.

Своїм рішенням депутати із закону «Про державну службу» виключили норму щодо того, що, досягнувши віку 65 років, людина не може претендувати на посаду держслужбовця.

Натомість їм надали можливість бути призначеними на посаду держслужбовця на один рік із правом повторного призначення без обов'язкового проведення конкурсу щорічно. Втім, у подальшому їхнє перебування на держслужбі можливе не довше, ніж до 70 років.

Закон набере чинності наступного дня опісля його опублікування.

Законопроєкт передбачає і подовження терміну перебування на службі в органах місцевого самоврядування. Це можливо не більше, ніж на п’ять років – і за рішенням сільського, селищного, міського голови, голови районної, районної у місті, обласної ради. При цьому працюватиме держслужбовець також не довше, ніж до досягнення ним 70-річного віку.

Голова відповідної ради щорічно прийматиме рішення щодо продовження терміну перебування людини поважного віку на службі в органах місцевого самоврядування.

Зауважимо, ми розповідали, що 15 грудня 289 народних депутатів ухвалили у другому читанні і в цілому законопроект № 4000 про Державний бюджет України на 2021 рік.

Окремо ми інформували, що на будівництво приміщення для Архіву національної пам’яті коштів у держбюджеті не передбачили.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція».  Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.