Новини Київської області
Здоров'я

7 лікарень Київської області отримають нові кисневі станції

У МОЗ сподіваються до середини року забезпечити роботу в лікарнях країни близько 400 кисневих станцій.

7 лікарень Київської області отримають нові кисневі станції - зображення
Фото: pixabay

Як повідомили у пресслужбі МОЗ, 225 кисневих станцій, закуплені ДП "Медзакупівлі України" наприкінці минулого року, вже почали встановлювати в опорних закладах охорони здоров'я.

З них 105 нових кисневих станцій будуть доставлені в регіони протягом лютого, а решта – у березні. 

Кисневі станції обладнають, зокрема, в 7 медзакладах Київщини та 11 лікарнях у столиці.

Одна така станція може виробляти до 500 літрів кисню за хвилину. В її комплектацію входять додаткові газоаналізатори та витратоміри. Завдяки можливості дистанційного керування медзаклад зможе контролювати кількість та якість кисню.

"Ще влітку минулого року в українських лікарнях було лише близько 50 кисневих станцій. В умовах пандемії ця цифра дуже далека від реальних потреб. Тому, менш ніж за пів року, МОЗ вдалося збільшити цю цифру майже у 8 разів. Вже до середини 2022 року в українських медзакладах працюватиме близько 400 кисневих станцій", – зазначив заступник міністра охорони здоров'я Богдан Боруховський. 

Станції генерації кисню було придбано коштом держбюджету задля забезпечення роботи палат інтенсивної терапії та реанімаційних відділень.

Попередньо в рамках цієї закупівлі було заплановано придбання 196 станцій, проте завдяки конкуренції на аукціоні вдалося заощадити кошти та додатково закупити ще 29 станцій.

Нагадаємо, у Кагарлику побудують кисневу станцію. Вона дозволить безперебійно забезпечувати потребу пацієнтів у кисні.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.