Новини
Надзвичайні новини
Надзвичайні ситуації

6-річного хлопчика, який загубився на Говерлі, знайшли волонтери


15 серпня приблизно о 19:30 6-річного Олексійка Стефанціва, який загубився під час сходження на Говерлу, знайшли волонтери з Коломиї. Дитину шукали понад добу з вечора 14 серпня.

Увечері 14 серпня, приблизно о 19:05 6-річний Олексійко Стефанців відстав від туристичної групи з Коломиї у складі 6 людей під час підйому "зеленим маршрутом" і загубився. На пошукову місію залучено 7 груп, які обстежували місцевість. Задіяні 156 людей, зокрема, 57 рятувальників, 37 поліцейських, 30 нацгвардійців, 11 військових, волонтери та співробітники Карпатського національного природного парку. Для пошуків також використовували собак та квадрокоптер.

Фото з Державна служба України з надзвичайних ситуацій

15 серпня приблизно о 19:30, Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомила:

"О 19:27 групою волонтерів на маршруті в сторону гори Кукул знайдено хлопчика (2015 р.н.) в задовільному стані, який заблукав 14 серпня на горі Говерла поблизу смт Ворохта".

Фото з Державна служба України з надзвичайних ситуацій
Фото з Державна служба України з надзвичайних ситуацій

"Одна з пошукових груп щойно по радіозв'язку повідомила, що дитину знайшли. Живим. За попередньою інформацією, це саме Олексійко".

Живий та неушкоджений Олексійко Стефанців пережив пригоду в 30 годин блукання в горах без теплого одягу та навіть води. Хлопчика знайшли на вершині гори Велика Козмецька. На відстані близько 2 км дуже пересіченою місцевістю і з великим перепадом висот. 

Олександр Хоменко, журналіст, редактор hromadske.ua і досвідчений мандрівник наголосив , що однією з причин того, що хлопчик загубився, стало легковажне відношення туристів до підйому на Говерлу. У кожного маршруту є свої правила підйому, якими часто нехтують, але дотримання їх може вберегти людей від небезпеки. Олександр детально розповів на своїй сторінці в facebook на що треба звернути увагу:

Дорога із турбази Заросляк на Говерлу перетворилася на великий туристичний маршрут. Ну да, звідти можна за три години піднятися на вершину України, класно. І лізуть у гору цілий день, зранку до вечора без огляду на можливі ускладнення через погоду. Тільки навіть у такого короткого маршруту є свої правила, якими часто нехтують:- Відкривають і закривають групу на маршруті керівники команди або фізично сильні люди, вони контролюють темп і стежать, щоб ніхто не загубився. - Якщо ви підіймаєтеся на круту гору (а особливо спускаєтеся з неї) у взутті з гладкими підошвами або взагалі у шльопках - готуйтеся до травм. За кілька годин, що ми провели під Говерлою, я бачив двох людей із травмами, яких на руках зносили з гори. - Спуск із будь-якої гори завжди небезпечніший, ніж підйом, через високу ймовірність падіння, надто спуск із крутого схилу Говерли. Групи школярів при мені буквально збігали з цього схилу на повній швидкості і ніхто не пригальмовував їх запал. - Підійматися на круту гору краще в повільному і стабільному темпі, відпочиваючи через рівні проміжки часу або по мірі виснаження. На схилі Говерли ми бачили три кенотафи людей, загиблих тут від виснаження або травм, але думаю жертв насправді більше. Ну і про шестирічного хлопчика, якого шукають. Підійматися о сьомій вечора на Говерлу з малими дітьми - це або божевілля, або вони просто хотіли стати табором в основі або на вершині гори і заночувати там. Сподіваюся, вони знали що роблять. Ми приїхали на Заросляк десь о третій годині дня, тому відразу відмовилися від підйому, тим більше із Тарасиком. Але я побачив, що підійматися із малими дітьми на Говерлу можна. Якщо знаєш прості правила і дотримуєшся їх, а не легковажно біжиш за красивими краєвидами.

https://www.youtube.com/embed/F37YqRLz2fk

ІА “Погляд” вже повідомляв, що на горі Піп Іван відновлюють обсерваторію початку ХХ століття.

Також ми інформували, про незвичайні маршрути для подорожей Україною.

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками програми на сайті, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram каналі.