Новини
Ірпінь

40 ліжок у стаціонарі на 25500 дітей: доля лікарні Ірпеня вирішується сьогодні


Сьогодні очікується 14-ї сесія Ірпінської міської ради, на який має бути розглянутий, підготовлений активістами Ірпеня, проєкт рішень по петиції про збереження розміру та цільового призначення земельної ділянки дитячої лікарні в м. Ірпінь. Велике аналітичне дослідження про потреби містян у лікарні та активну роботу по збору підписів провела голова Ірпінського міського осередку "Демократичної Сокири" Ольга Фесік.

підготовлений активістами Ірпеня, проєкт рішень по петиції про збереження розміру та цільового призначення земельної ділянки дитячої лікарні в м. Ірпінь

Завдяки спільним зусиллям мешканців та активістів Ірпеня, ця петиція за збереження земель медицини, набрала 300 необхідних підписів за дуже короткий термін. Потім вона була розглянута відповідними комісіями, а також на погоджувальній раді фракцій було прийнято рішення додати це питання в порядок денний сесії. Також вчора було зареєстроване звернення від мешканців міста, засвідчене 126 підписами, до Ірпінського міського голови, Олександра Маркушина, з проханням про збереження земель медицини й не тільки.

40 ліжок у стаціонарі на 25500 дітей: доля лікарні Ірпеня вирішується сьогодні

Сьогодні на сесії у всіх буде змога подивитися, чим насправді керуються депутати Ірпінської міської ради при прийнятті рішень.

А поки нагадаємо лише кілька фактів стосовно стану медицини в Ірпені:

  • кількість підписаних медичних декларацій становить понад 100 000 станом на 18.08.2021;
  • станом на 10.06.2021 кількість підписаних медичних декларацій становила 97 852 шт.;
  • місцева влада орієнтується на кількість населення в 69 962 особи, що мінімум на 30% менше за реальні цифри.

Згідно з наказом Міністерства охорони здоров`я № 51 від 01.02.2016.  загальна кількість потреби у стаціонарних лікарняних ліжках для кожної із зазначених адміністративно-територіальних одиниць визначається за такою формулою:

Ксл = Ni х 60 ліжок / 10000 нас.,  тобто  наявне населення   помножити на 60 і розділити на 10 000. Таким чином при населенні в 102-105 тисяч осіб, Ірпінь вже має мати стаціонар на 620 койкомісць.

Згідно з даними все того ж Соц-Ек.Звіту, ліжковий фонд складає разом 370 ліжок, хоча на місцевому офіційному сайті написано 300 ліжок. Таким чином вже прямо зараз існує потреба в стаціонарі ще в близько 240-320 ліжок.

Згідно з даними Національної служби здоров’я України кількість медичних декларацій в Ірпені на обслуговування дітей, віком від 0 до 17 років, складає 25,50%. При кількості декларацій понад 100 000, це - 25 500 дитячих декларацій.

Кількість ліжок у дитячому відділенні/лікарні буде становити 40 штук! 40 ліжок на 25 500 дітей громади.

40 ліжок у стаціонарі на 25500 дітей: доля лікарні Ірпеня вирішується сьогодні

До влади міста виникає багато запитань:

  • Які розрахунки використовувались владою при прийнятті даного проєкту медичного центру?
  • Яким чином та на якій землі влада планує розмістити необхідну кількість ліжок дитячого стаціонару найближчим часом? А необхідну кількість інших ліжок?
  • Чому мешканці міста повинні страждати від відсутності комфорту - возити дітей та самі їздити до медичних закладів Києва чи до приватних закладів Ірпеня?
  • І головне - може, владі варто визнати свою помилку в розрахунках, спочатку зібрати актуальні дані по населенню та розрахувати необхідну кількість медичних послуг для всього населення (в тому числі на наступні 10 років), а вже потім приймати будь-які рішення стосовно земель медицини?

Пропонуємо подивитися сюжет на цю тему.

Нагадаємо, ми інформували, що дитяча лікарня на Давидчука в Ірпені закривається.

Також ми закликали підписувати петицію у статті "Ірпеню потрібна лікарня: йде збір підписів".

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками новин на сайті за посиланням – новини Київщини, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram канал.