Новини
Культура
Київ

35 років — день народження театру на Подолі


35 років назад, 19 серпня 1987 року на Андріївському узвозі в Києві відкрився Київський академічний драматичний театр на Подолі, який святкує своє день народження.

2021 рік, Київський академічний драматичний театр на Подолі святкує 35 років і вітає глядачів з цією датою:

Трохи більше ніж 30 років назад Андріївський узвіз був зовсім іншою вулицею. Тут не було театрів і ресторанчиків, не продавалися сувеніри, і не писалися картини, не працювали музеї, і галереї, і вже точно ніхто не зміг би назвати його серцем Києва, хіба жартома.

Однак 1987 року другим культурним місцем вулиці став театр на Подолі з молодим прогресивним андеграунд колективом. Другим, бо першим був напівзруйнований замок Річарда, що так вабив мистецьку молодь своїм духом розпаду і легендами про привидів.

Але з приходом театру все змінилося.
Сьогодні Андріївський узвіз – улюблена вулиця туристів і киян. Тут продаються найромантичніші речі, тут найкращі краєвиди на Київ і Дніпро, тут по-особливому смакує українська кухня і саме тут складають найромантичніші містичні історії.

Театр на Подолі – театр для кожного. І сьогодні у нас День Народження – 35 років! Й найкращим подарунком буде, якщо ви принаймні раз на місяць приходитиме у гості на наші вистави – нові, щоб отримати порцію свіжих емоцій та вражень, і старі – щоб згадати класику, посміятися і подумати.

А якщо досі не були у нас – то найкращий наш подаруночок – звісно ж, ви!

Фото з Театр на Подолі
Фото з Театр на Подолі

Театр на Подолі на чолі з Віталієм Малаховим: український театральний режисер, художній керівник-директор Київського драматичного театру на Подолі, з'явився на мистецькій території Києва в 1987 році.

У 1994 році театр на Подолі отримав статус державного. У 2006 році за видатні досягнення в розвитку українського драматичного мистецтва цього статусу набув і Театр на Подолі. 2015 рік відзначився оновленням театру і запросив глядачів на сучасну вистави формату 5D з використанням технологічних можливостей мобільної сцени, нового звукового обладнання, проекційного екрана.

ІА “Погляд” вже повідомляв, що в Українському Домі пройде тотальна відеоінсталяція “Україна з неба”.

Також ми інформували, що «Ладомирія» розпочинає навчальний курс з відтворення традиційного українського одягу

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками програми на сайті, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram каналі.