Новини
Україна
Дати
Україна-суспільство

22 січня Україна відзначає День Соборності

Зеленський в своєму зверненні до Дня Соборності згадав усі українські регіони, визначні місця та історичні постаті, які об'єднують українців, наголосивши, що віднині немає чужих міст, сіл, вулиць, все – рідне.

22 січня Україна відзначає День Соборності - зображення

Сьогодні, 22 січня, Україна відзначає День Соборності. Свято відзначають у день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, яке відбулося в 1919 році. Цього дня було проголошено незалежність Української Народної Республіки.

Тому й не дивно, що в сучасному українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць і має глибокий символічний зміст: споконвічні мрії українців на вільне життя у самостійній соборній незалежній державі. На цьому, зокрема, наголосив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до українців у День Соборності.

"Ця історична подія передала наступним поколінням українців дві мудрості. Якщо не припиняти боротьби, рано чи пізно єдину й незалежну державу буде відновлено. Якщо не досягти справжньої єдності, незалежність буде втрачено.

Ми завжди знали про першу мудрість. А 24 лютого довели, що засвоїли другу.

Наша Україна єдина, бо сильна. Сильна, бо єдина.

Із Днем Соборності, непоборні!", –

президент України Володимир Зеленський

Також Глава держави згадав усі українські регіони, визначні місця та історичні постаті – важливі та рідні для українців.

Нагадаємо, Україна цьогоріч вперше відзначала День Державності.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.