Новини
Суспільство

110 років у небі: в цей день в небо здійнявся перший у світі український багатомоторний літак

Його головним конструктором був киянин Ігор Сікорський.

110 років у небі: в цей день в небо здійнявся перший у світі український багатомоторний літак - зображення

10 травня 1913 року в небо здійнявся перший у світі багатомоторний літак "Гранд", який сконструював киянин Ігор Сікорський. Про це повідомляють на Facebook-сторінці Державного музею авіації ім О.К. Антонова.

"Це був найбільший літак того часу в світі. Розмах його верхнього крила становив 27 м, а злітна маса – понад 3 т. На нижньому крилі знаходилися 4 двигуни "Аргус" по 100 к.с. кожний. Вони були змонтовані у двох тандемних установках, що дозволяло у разі відмови одного двигуна зменшити розворотний момент", –

Державний музей авіації ім О.К. Антонова

10 травня о десятій годині вперше піднявся у повітря "Гранд" Ігоря Сікорського. Літак у 1913 році поставив кілька світових рекордів тривалості польоту і вантажопідйомності. До слова, він став прототипом бомбардувальників і транспортних літаків.

На жаль, доля "Гранда" виявилася дуже короткою. 24 вересня 1913 року над ним пролітав аероплан, який пілотував Адам Грабер-Влинський. Раптом у нього відвалився двигун і впав на крила повітряного корабля Сікорського.

Через значні пошкодження відновлювати його не стали. На той момент літак здійснив 53 успішні польоти загальною тривалістю понад 11 годин.

Нагадаємо, в листопаді минулого року повідомлялося, що для нової "Мрії" є близько 30% комплектуючих. Також зазначалося, що вже почалися конструкторські роботи. Натомість влітку повідомлялося, що в КОВА вже опрацьовується план відбудови літака "Мрія". А в травні командир одного із трьох екіпажів літака АН-225 заявив, що відновити "Мрію" неможливо, але є шанс створити нову.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.