#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Головні новини
Анонси
Суспільство
Україна-суспільство

ЗНО розпочнеться завтра

24.06.2020 Косянчук Інна 0

Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій дозволила провести зовнішнє незалежне оцінювання у заплановані дати – з 25 червня до 17 липня.

Випускникам, які складатимуть ЗНО, уже не треба перейматися тим, чи не перенесуть тестування. Воно відбудеться, як і планувалося, з 25 червня по 17 липня. За словами в.о. міністра освіти і науки Любомири Мандзій, Державна комісія з ТЕБ та НС дозволила провести зовнішнє незалежне оцінювання у ці дні.

МОН нагадує, як відбуватиметься ЗНО. Зокрема, допуск до тестування відбуватиметься згідно з рекомендаціями головного санлікаря, а Держпродспоживслужба контролюватиме вимоги до пунктів тестування. Вже визначено заходи для уникнення скупчень людей, діятиме супровід медиків та Національної поліції,  а також будуть залучені інструктори не з груп ризику.

Як раніше повідомляв «Погляд», у пунктах, де відбуватимуться іспити, будуть медичні маски, безконтактні термометри, дезінфікуючі засоби, захист для медиків тощо.

Довідка МОН. Всього потребу забезпечено для 1714 пунктів (5188 пункто-тестувань) проведення ЗНО, ЄВІ та ЄФВВ. У 2020 році у основній сесії ЗНО візьмуть участь 379 493 особи, ЄВІ/ЄФВВ складатимуть 101 283 особи. Під час тестування та іспитів буде залучено 242 650 працівників та 11 630 медиків.

Також, як повідомляв «Погляд», учні, які завершують навчання у закладах середньої освіти, мають право за власним бажанням пройти ДПА, зокрема у формі ЗНО, необхідну для вступу до вишів України.

Тим випускникам, які цього року не бажають проходити державну підсумкову атестацію, заклади освіти мають видати свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти і додатки до них, повідомляє ресурс osvita.ua. З цього приводу Міністерство освіти і науки опублікувало роз'яснення, якому, зокрема, зазначається: «організувати видачу здобувачам освіти, які не виявили бажання проходити ДПА, свідоцтв про здобуття повної загальної середньої освіти, у тому числі додатків до них із записом «звільнений(а)» у відповідній графі бланку додатку».

У роз’ясненні йдеться і про те, що таким випускникам «свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти мають бути видані невідкладно, але в будь-якому випадку не раніше дати видачі відповідного свідоцтва, що у ньому зазначена».

МОН звертається і до медалістів, які не бажають проходити ДПА: «Здобувачі освіти, які претендують на нагородження Золотою або Срібною медалями та звільнені від проходження ДПА Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року», мають право на отримання таких медалей без проходження ДПА».

Як інформував "Погляд", діти з ОРДЛО при вступі до вишу не складатимуть ЗНО.