Новини
Головні новини
Суспільство
Україна-суспільство

ЗНО-2021: що необхідно знати учасникам?

15.02.2021 Дар'я Сафронова 0

Цього року понад 380 тисяч осіб братимуть участь у зовнішньому незалежному оцінюванні. Реєстрація вже розпочалась і триватиме до 5 березня.

Про це розповідає Центр громадського моніторингу та контролю.

Реєстрація на ЗНО

Раніше "Погляд" повідомляв, що реєстрація учасників триватиме до 5 березня на сайті testportal.gov.ua. Щоб зареєструватись, необхідно обрати категорію особи, а потім створити і заповнити реєстраційну картку.

Відтак підготувати комплект документів і подати його відповідальній особі у закладі освіти до 1 березня включно. Випускники попередніх років повинні надіслати документи до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Ми також писали, що як саме складатимуть ЗНО випускники минулих років.

Кожен учасник ЗНО повинен подати оформлену реєстраційну картку та засвідчену копію паспорта громадянина України. Випускникам минулих років необхідно додати копію документа про повну загальну середню освіту.

Обов’язкові предмети

У 2021 році учасники ЗНО можуть скласти тести з 5 предметів. Основна сесія ЗНО буде безкоштовною і триватиме з 21 травня до 15 червня.

Для ДПА потрібно написати 4 тести:

  • Обов’язковими є два предмети: українська мова та математика.
  • Третій на вибір – або історія України ("Період XX – початок XXI століття"), або іноземна мова.
  • Четвертим може бути один із таких навчальних предметів: історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Цьогорічні випускники можуть обрати і додатковий - п’ятий - предмет із запропонованих для ЗНО. Результати основної сесії учасники дізнаються до 30 червня.

"Погляд" також повідомляв, що під час ЗНО з іноземної випускникам можуть зарахувати мовні сертифікати. Результат одного з визнаних міжнародних мовних іспитів з іноземної мови може бути зарахований здобувачу як 12-бальна оцінка з ДПА з іноземної.

Пробне тестування

У 2021 році МОН обіцяє, що учні зможуть пройти пробне тестування, що відбудеться 10 квітня. Наразі зареєструвалось понад 140 тисяч учасників. Пробне ЗНО коштуватиме від 195 до 255 грн залежно від регіону. Різниця у вартості пов’язана з вартістю друку, доставки, кількістю учасників тощо.

"Кожен зареєстрований учасник зможе скласти тест з одного навчального предмета, а також додатково завантажити тестові зошити з будь-яких навчальних предметів із переліку та пройти тестування вдома, внести 10-14 квітня свої відповіді до спеціального сервісу, щоб 16 квітня отримати результати пробного ЗНО", -

міністр освіти Сергій Шкарлет

Додаткова сесія

Додаткову сесія ЗНО проводять для тих, хто з поважних причин не мають можливості взяти участь в основній сесії ЗНО.

Це - учні, які проживають на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей або на лінії зіткнення, учасники операції об’єднаних сил. Також це ті, хто через хворобу, навчання за кордоном, участь в офіційному міжнародному чи загальноукраїнському заході тощо не зміг взяти участь в основній сесії. Причину пропуску основної сесії ЗНО необхідно підтвердити відповідним документом.

Реєстрація на додаткове ЗНО відбудеться 6-18 травня включно. Додаткову сесію буде проведено з 29 червня до 16 липня. Її результати оприлюднять до 23 липня.

Премії для найрозумніших

Нагадаємо, ми писали, що учасники ЗНО з найвищим результатом отримуватимуть премії. 30 випускників, які наберуть з чотирьох предметів 790 балів і більше (зокрема, 200 балів з одного предмета), отримають премію 100 тис. грн.

"Коли ми аналізували результати ЗНО та хто входить до 30 кращих учасників, в основному це діти з регіонів, тому премії будуть додатковою фінансовою підтримкою для талановитих випускників. Але є дві умови: перша – бути випускником закладу середньої освіти поточного року, друга – вони мають підписати договір з закладом вищої освіти України", –

голова профільного комітету Верховної Ради Сергій Бабак

Хоча МОН розглядає кілька варіантів тестувань-2021 залежно від епідемічної ситуації в Україні. Утім, за будь-яких умов випускники повинні готуватись до підсумкових іспитів, писав "Погляд".

Розроблено декілька варіантів їхнього проведення: або в повноформатному режимі, або як державна підсумкова атестація у формі ЗНО, або як ДПА в закладах освіти (за вибором здобувача освіти).

Також ми раніше повідомляли, що опубліковано "гарячі" контакти Державної служби якості освіти, куди можна звертатися зі скаргами щодо недотримання безпечних умов освітнього процесу.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.

Фото: testportal.gov.ua, pixabay