Новини
Всесвіт

Земляни засмітять Місяць: розрахована дата зіткнення ракети Falcon 9 з нашим супутником

Це має статися приблизно через місяць.

Земляни засмітять Місяць: розрахована дата зіткнення ракети Falcon 9 з нашим супутником - зображення

Після семи років хаотичного руху в космосі чотиритонна ракета-носій Falcon 9 впаде на зворотній бік Місяця. За прогнозами експертів, це станеться 4 березня, повідомляє The Sun.

Запуск ракети-носія Falcon 9 з космодрому на мисі Канаверал у Флориді відбувся в лютому 2015 року. На борту потужної двоступінчастої ракети знаходився Deep Space Climate Observatory – супутник метеорологічного агентства NOAA (США), завданням якого було дослідження космічної погоди, зокрема спостереження за силою і напрямом сонячного вітру.

Як і планувалося, ракета скинула супутник, і він розпочав свій шлях у 1,5 мільйона кілометрів до місця призначення – точки Лагранжа L1, де практично не працює гравітація завдяки однаковій силі тяжіння Землі та Сонця.

Натомість ракета стала "космічним сміттям" і просто хаотично рухалася в космосі. Експерти припускають, що вже за місяць вона впаде на Місяць зі швидкістю близько 2,5 кілометрів на секунду. Таким чином, це стане першим ненавмисним випадком попадання космічного сміття на Місяць, про який відомо вченим.

Однак із Землі за цим зіткненням ніхто не зможе спостерігати.

Нагадаємо, нещодавно вчені виявили можливий двійник Місяця.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.