Новини
Україна
Здоров'я

Зеленський підписав закон про трансплантацію: що зміниться

Документ покликаний розв'язати питання оплати трансплантацій. Тепер держава оплачує всі трансплантації, і для пацієнта вони безкоштовні.

Зеленський підписав закон про трансплантацію: що зміниться - зображення

Українці тепер можуть через портал "Дія" дати згоду або незгоду на пожертву своїх органів для трансплантації у випадку смерті.

Про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво президента України.

Водночас закон передбачає, що всі трансплантації в Україні будуть оплачуватися з держбюджету, і для пацієнта вони будуть абсолютно безкоштовними.

Також із бюджету покриватимуть витрати лікарень, пов'язані з проведенням відповідних операцій.

Підбір пари "донор – реципієнт" здійснюватиме Єдина державна система трансплантації за допомогою спеціальних критеріїв. Виявити свою волю ще за життя – відмовитися або погодитися на трансплантацію після смерті – можна в електронній формі.

Раніше голова МОЗ Віктор Ляшко повідомляв, що інформацію про прижиттєву згоду ніхто не бачитиме, доки людина жива, навіть лікарі. Вона стане доступною, коли буде констатовано смерть мозку.

Нагадаємо, минулоріч в Україні виконано понад 300 трансплантацій. Це вдвічі більше, ніж у 2020 році, та майже вчетверо більше, ніж у 2019-му.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.