Україна
Здоров'я
Київ

В інституті серця провели надскладну операцію з трансплантаці (ВІДЕО)

10.12.2021
У Києві здійснили 25-ту трансплантацію серця.

Сьогодні вночі лікарі Інститут серця МОЗ України провели екстрену та надскладну операцію з трансплантації серця.

Реципієнт - 26-річна дівчина зі злоякісними пухлинами в лівому шлуночку та правому передсерді. Новоутворення були локалізовані в серці та не встигли поширитися на інші органи. Проте вони збільшувалися та давали про себе знати щодня. Критична ситуація, за якої кожен день міг бути вирішальним.

Серце транспортували для невідкладної операції одразу після того, як знайшли донора.

Операцію проводили вночі.  Операція пройшла успішно.

«Молода дівчина з величезною пухлиною лівого шлуночка чекала на цю операцію як дива. За останні 2 місяці пухлина стала активно зростати. На момент операції була розміром із кулак. Ми дуже намагалися її врятувати. Сподіваюся, у нас вийшло. Поспати, звичайно, сьогодні не вийшло, але хіба це важливо? Дякуємо всім лікарям, сестрам, трансплант-координаторам за чудову організацію операції», - повідомляє лікар-кардіохірург Борис Тодуров.

Це була 25 трансплантація, виконана директором Інституту серця, а також автором першої в Україні пересадки серця, Борисом Тодуровим та його бригадою.

Нагадаємо, у столиці трансплантологи одночасно пересадили чоловіку серце та нирку.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.