#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Надзвичайні ситуації

Затриманого в Польщі Ігоря Мазура передали на поруки українському консулу

10.11.2019 Оксана Кириленко 0

Затриманого в Польщі одного з лідерів УНА-УНСО Ігоря Мазура передали на поруки генеральному консулу України в Любліні.

9 листопада Ігоря Мазура (позивний – "Тополя") затримали в Польщі. Колись добровольця та ветерана війни на Донбасі, а зараз працівника Секретаріату уповноваженого Ради з прав людини, у базу розшукуваних Інтерполом внесли на вимогу Росії.

До Польщі Ігор Мазур їхав на запрошення віцеспікерки польського сейму Беати Мазурек (так написали на сайті УНА-УНСО). Та польські прикордонники затримали українця. Про інцидент стало відомо 9 листопада.

Розповідає "24 канал".


"Рух опору капітуляції", активістом якого Мазур є, написав у фейсбуці: "Ми робимо все можливе, аби допомогти нашому побратиму. Але в цій ситуації рішучу позицію повинна зайняти наша держава, за свободу, незалежність, територіальну цілісність якої друг Тополя змагався не один десяток років".

На сайті УНСО розповіли, що Ігоря Мазура затримали на запит Слідчого комітету РФ, який подав українця у міжнародний розшук. Мовляв, той брав участь у боях у Першій чеченській війні проти федеральних російських військ та начебто причетний до загибелі росіян.

Однак 10 листопада посол України в Польщі Андрій Дещиця повідомив, що Ігор Мазур на волі.

"‪Остання новина у справі #ВолюТополі - Ігор Мазур на волі. Прокурор задовільнив наше клопотання. Тополя переданий на поруки українських консулів і разом з ними зараз їде до Любліна. Дякуємо всім за підтримку! Слава Україні! Героям Слава!‬"