Новини
Україна
Україна-суспільство

Зарплата освітян зросте на 30%: в. о. міністра освіти


Сергій Шкарлет розповів, як збільшуватимуться виплати педагогам цьогоріч та у наступному році.

Фото МОН

Заробітна плата педагогів з початку вересня зросла майже на 6%, а в наступному році повинна підвищитися на 30%. Такі цифри від в.о. міністра освіти і науки Сергія Шкарлета навів ресурс Всеосвіта.

Очільник відомства зазначив, що видатки з державного бюджету на освітню галузь у наступному  році мають скласти 173,8 млрд грн. Також на зарплати педагогам планується виділити 102,5 млрд грн освітньої субвенції.

«Ми не пішли на зняття будь-яких доплат і надбавок. І за престижність, і за вислугу років, зберегли їх усі. Але шляхом зміни першого тарифного розряду й збільшення витрат на оплат праці та освітньої субвенції, бюджет освіти буде збільшено майже на 33 млрд грн. Зарплата вихователя також залежатиме від тарифної сітки», - звернув увагу Шкарлет.

Він зауважив, що робочий час вчителя, який працює на ставці, складається з виконання навчального навантаження, а це 18 годин на тиждень. І підкреслив, що контроль за навантаженістю педагогів повинні здійснювати керівники й засновники закладів освіти.

Також, за словами Шкарлета, у 2021 році в новій освітній програмі щодо протидії коронавірусу закладено 1 млрд грн на забезпечення шкіл робочими місцями, які будуть обладнані під дистанційне навчання.

Як повідомляв «Погляд», в Іванківському та Бородянському районах проінспектували будівництво шкіл. Ми також розповідали, як можуть батьки учнів вплинути на рівень безпеки дитини у школі.