Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Зареєстровано законопроєкт щодо використання в Україні п’ятьох вакцин від СOVID-19

20.01.2021 Надiя Проценко 0

Оскільки українське законодавство не передбачає екстреного використання вакцин, які не пройшли повний цикл випробувань, з’явилась потреба у законодавчих змінах.

фото - unsplash.com

19 січня у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт № 4613, завдяки якому Україна зможе використовувати 5 вакцин від СOVID-19, вироблені компаніями: Pfizer\BioNTech, Sinovac Biotech, Moderna, Sinopharm, AstraZeneca.

Про це повідомив на своїй фейсбук-сторінці голова парламентського Комітету ВР з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький.

Дослівно:

«На сьогодні жодна вакцина від СOVID-19 не пройшла повний цикл випробувань. Щеплення в ЄС, США та інших країнах розпочались в режимі екстреного використання (emergency use). Українське законодавство не передбачає такого режиму. Тому для реєстрації вакцин в нашій країні виникла потреба законодавчих змін. Ми надаємо уряду право реєструвати вакцини для використання за таких умов: наявні дані про успішне проведення доклінічних випробувань; клінічні дослідження проводились з дозволу відповідних компетентних органів США, Великої Британії, Швейцарської Конфедерації, Японії, Австралії, Канади, Китаю, Ізраїлю, Індії, Мексики, Бразилії або Європейського Союзу; відома потенційна користь лікарського засобу; не існує адекватної, схваленої та доступної альтернативи».

За словами Радуцького, за наявності цих обставин вакцина може бути зареєстрована для екстреного медичного застосування впродовж терміну, доки заявник завершить клінічні дослідження.

Даний законопроєкт пропонуватимуть розглянути на наступному засіданні Верховної Ради.

Авторами документу є 9 народних депутатів із фракції «Слуга народу».

«Основною метою прийняття проєкту Закону є створення адаптованого до законодавства Європейського Союзу законодавчого поля, яке впорядкує правовий статус процедури державної реєстрації лікарських засобів «під зобов'язання». Такі зміни дадуть правове поле для здійснення державної реєстрації вакцин для профілактики COVID-19», – зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту.

фото - unsplash.com

«Погляд» раніше повідомляв, що МОЗ зацікавлене вакцинувати всіх українців безкоштовно.

Дізнайтесь, кого в Україні вакцинуватимуть від COVID-19 у першу чергу.

Читайте також, як і чому Україна вибрала дорогу вакцину замість дешевшої?

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.