#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Суспільство
Здоров'я
Політика

Зареєстровано законопроєкт про відставку керівника МОЗу Максима Степанова

28.07.2020 Анастасія Грицай 0

27 липня у Верховній Раді було зареєстровано проєкт постанови №3938 про звільнення Максима Степанова з посади міністра охорони здоров'я. Його авторами стали 96 депутатів від партій «Голос», «Слуга народу», «Європейська солідарність», груп «Партія «За майбутнє»», «Довіра» та позафракційні.

Максим Степанов. фото - МОЗ

Хоча текст проєкту постанови наразі ще недоступний на сайті парламенту, однак у «Голосі» назвали причини, через які майже чверть народних обранців України вимагають відставки міністра Степанова. Зокрема, діючого очільника МОЗ назвали «міністром Костюмовим», який «непридатний до виконання посадових обов’язків». «Він продемонстрував некомпетентність та професійну недбалість. Тому він має піти. Адже людям часів Януковича не місце в українській владі!» – йдеться у заяві політсили.

Як писав "Погляд", Максим Степанов очолив Міністерство охорони здоров’я України 30 березня цього року, змінивши на цій посаді Іллю Ємця.

«За чотири місяці на посаді Степанов зробив дуже багато. Аж настільки, що нам треба якнайшвидше рятувати і лікарів, і пацієнтів від його «здобутків»», – заявила народна депутатка із фракції «Голос» Ольга Стефанишина. За її словами, і досі не запроваджено масштабне тестування на коронавірус, МОЗ нераціонально перевитрачає державні кошти, купуючи захисні костюми вдвічі дорожче від ринкової ціни, а сам Степанов блокує держзакупівлі ліків. Тож дефіцит препаратів українці відчують вже цієї осені.

Тепер парламент має прийняти рішення щодо того, звільнити чи залишити на посаді Максима Степанова.

Раніше "Погляд" повідомляв, що підвищення зарплатні медпрацівникам України буде поетапним.

Читайте також нашу статтю про "Пандемія прискорюється: у США стартували масштабні випробування вакцини".