Новини
Україна
Боярка
Культура

Закодовані на Перемогу ляльки-мотанки від майстрині з Боярки тепер можна побачити в музеї

Кожна з ляльок має унікальний дизайн, в якому майстерно поєднані традиційні візерунки та елементи українських строїв.

Закодовані на Перемогу ляльки-мотанки від майстрині з Боярки тепер можна побачити в музеї - зображення

У Національному музеї історії України у Другій світовій війні тепер можна побачити унікальні ляльки-мотанки закодовані на Перемогу. Про це повідомили на Facebook-сторінці закладу.

Створила шедеври мастриня Юлія Павлова з Боярки. Яка перш ніж взятися за справу вивчила літературу, запаслася тканиною й дотримувалася технології виготовлення – мотала, сповивала ляльку без використання швів. Дизайн кожної ляльки жінка придумувала сама, використовуючи традиційні візерунки та елементи українських строїв.

"Усіх нас змінило повномасштабне вторгнення. Змусило перемкнути фокус нашої уваги зі звичної рутини на більш глибинні процеси, згадати наше коріння.

Таке медитативне заняття відволікало від новин (Юлію Павлову. – Погляд), рятувало від переживань у страшні дні битви за Київ. Майстриня кодувала в тканині віру в Перемогу, підтримку нашим захисникам, духовну силу всім українцям. І столиця встояла. Найбільша небезпека минула, Україна продовжує боротися.

Відтепер мотанки-берегині зберігатимуться в нашому Музеї, де охоронятимуть пам'ять про непростий воєнний 2022 рік", –

Національний музей історії України у Другій світовій війні

Натомість в Нацмузеї можна побачити унікальні витвори скіфського мистецтва й переконатися, що леопарди на українських землях давно в тренді.

Нагадаємо, в Боярці відкрили експозицію відомого художника-ілюстратора Віктора Григор’єва. А в Києві відкрилася виставка легендарного художника Едуарда Кирича.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.