Новини
Новини Київської області
Вишгород
Культура
Позитивні історії

«Заходьте в гості»: фотовиставка у Вишгороді


Фотохудожниця Олена Білоус презентувала авторський проєкт, героями якого стали звичайні люди.

Незвичний подарунок на день народження зробила собі фото-художниця з Вишгорода Олена Білоус -  організувала авторську виставку в художній майстерні Naiveart, назвавши її просто: «Заходьте в гості».

Щоправда, під час карантину надто людною виставка не була – відвідувачі приходили групами й поодинці, але так, щоб не створювати великого скупчення. Однак це давало і прекрасну можливість розглянути роботи фотохудожниці.

Це не перший фотопроєкт переселенки з Донбасу Олени Білоус у Вишгороді. Люди запам’ятали її виставку «Самота», де художниця розповіла у світлинах про людей похилого віку – про тих, для кого на схилі літ увесь світ звужується до одного маленького помешкання. Як повідомляв «Погляд», цей фотопроєкт Олена Білоус створила як волонтер Вишгородської  районної організації Червоного хреста України.

Олена Білоус щиро розповіла «Погляду», як нестандартно починалась нинішня виставка «Заходьте в гості».

Фото з Фейсбук-сторінки Олени Білоус

«Коли почався локдаун, я залишилася вдома сама у чотирьох стінах. У мене не було роботи три місяці – до того моменту, як послабили карантин. У мене свербіли руки щось знімати, і почувала себе жахливо без роботи. Мене не хвилювали гроші, які вже закінчувалися, я просто хотіла працювати. Зазвичай я знімаю сім'ї і дітей, але на карантині все, що я могла - фотографувати тих, хто приходить до мене в гості. Я не готувала спеціальний проект. Я просто дуже хотіла фотографувати, викладала роботи в інтернет. До мене просилися все нові і нові люди», - розповіла Олена і зауважила, що за місяць вона провела 40 зйомок.

Це, за словами фотохудожниці, врятувало її від кризи.

Фото з Фейсбук-сторінки Олени Білоус

«На знак подяки за зйомку я просила приносити їжу. Це був цікавий досвід. Вже пізніше, коли я вирішила провести виставку, то почала просити "гостей" приносити гроші, будь-яку суму. Відкриття виставки запланувала на день народження. В цьому році я не змогла реалізувати свій звичний формат свята, тому вирішила зробити собі подарунок - організувати виставку. Я зробила так багато фотографій, що довелося вибирати не просто між фотографіями одного і того ж героя, а між самими людьми. З 40 зйомок я відібрала 27 фотографій, які роздрукувала на шовку і розмістила на полотнах в галереї», - розповіла художниця.

Виставка «Заходьте в гості» викликала багато теплих відгуків, люди щиро захоплювалися роботами Олени, дякували їй за приємні емоції, за працю.

Олена на запитання «Погляду» розповіла і про складнощі, які виникали під час роботи над виставкою: «Це було непросто. Бувало, що багато хто до мене просто не встиг на зйомку, бо тягнули «до останнього». Бувало, що й записувалися, але не приходили. Взагалі люди ставляться несерйозно до безкоштовних зйомок».

Фото з Фейсбук-сторінки Олени Білоус

Та більшість героїв виставки поставилися з усією серйозністю до фотохудожниці і її праці, й високо оцінили проєкт. «Дорога Олено! Ти вмієш відкривати людей, вмієш їх бачити! Ти - саме той майстер, який нещадно зриває маски!» - зауважила одна з героїнь виставки Світлана Рулевська.

Фото з Фейсбук-сторінки Олени Білоус

Як повідомляв "Погляд", українські фотохудожники й фотографи беруть участь у проєкті «Вікі любить Землю». Загалом вже 188 українців надіслали 7656 фотографій, на яких зокрема зображено 1221 об’єктів природно-заповідного фонду.