#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна-суспільство

Як оплачуватимуть педагогам дистанційні уроки

04.11.2020 0 Косянчук Інна 0

У МОН розповіли, що під час організації дистанційного навчання за освітянами зберігаються доплати за перевірку навчальних робіт учнів, надбавки за складність і напруженість у роботі тощо.

Ілюстрція з архіву "Погляду"

Про застосування норм нового Положення про дистанційну форму здобуття повної середньої освіти в частині обліку навчальних занять та оплати праці вчителів йдеться у роз'ясненні Міністерства освіти і науки.

Зокрема, зазначається, що під час дистанційного навчання вчителі повинні зазначати у класному журналі режим проведення конкретного навчального заняття (синхронний, асинхронний). Відмітку про відсутність учня можна ставити лише під час уроку в синхронному режимі. Проведення всіх навчальних занять відповідно до календарно-тематичного планування датується незалежно від режиму їхнього проведення.

Про це повідомляє ресурс Середня освіта, і зазначає, що наразі законодавством не визначено особливостей оплати праці педагогічних працівників, які організовують дистанційне навчання.

Водночас у МОН наголошують, що під час організації дистанційного навчання зберігаються доплати за перевірку навчальних робіт учнів, роботу в інклюзивних класах (групах), надбавки за складність, напруженість у роботі, за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт, інші доплати і надбавки відповідно до законодавства.

Дистанційне навчання має організовуватися в межах робочого часу педагогічних працівників, з урахуванням режиму роботи закладу освіти.

«Також Міністерство освіти при розробці нового Положення про дистанційну форму здобуття освіти врахувало застереження Міністерства фінансів щодо справедливої професійної діяльності вчителів під час дистанційного навчання, коли частина педагогічних працівників діяла в умовах значного навантаження, а інша частина — за наявної можливості не використовувала технології дистанційного навчання», йдеться у повідомленні.

МОН звертає увагу, що організація освітнього процесу має забезпечувати регулярну та змістовну взаємодію суб'єктів дистанційного навчання. Зокрема, у синхронному режимі має бути організовано не менше 30% навчального часу, передбаченого освітньою програмою закладу освіти.

Заклад освіти має регулярно відстежувати результати навчання учнів, надавати їм необхідну підтримку.

«Педагогічні працівники, які організовують дистанційне навчання, мають підвищувати свою кваліфікацію щодо використання цифрових технологій в освітньому процесі. Водночас обов'язкової наявності у педагогічних працівників документів про підвищення кваліфікації шляхом формальної освіти Положенням не передбачається. Визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників щодо використання інформаційно-комунікативних (цифрових) технологій в освітньому процесі шляхом формальної та неформальної освіти належить до повноважень педагогічної ради школи», - зазначається у повідомленні.

Також МОН пояснює, що заклади освіти, які організовують дистанційне навчання, мають забезпечити механізм його моніторингу та контролю якості.

Як повідомляв «Погляд», цьогоріч зимові канікули відбудуться двічі. Також «Погляд» інформував, що педагогині з Коцюбинського та Гостомеля перемогли в етапі всеукраїнського конкурсу.