Новини
Новини Київської області
Вишгород
Чорнобиль
Надзвичайні новини
Пожежі
Надзвичайні ситуації

Вишгородські рятувальники допомагають гасити пожежу в Чорнобилі


Як розповів «Погляду» інспектор Вишгородського РВ ДСНС Ігор Рибець, до Чорнобильської зони з Вишгородського району відрядили пожежну машину і чотирьох рятувальників. Також, за його словами, радіація в межах Вишгородського району у нормі.

Пожежу у Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, яка тривала майже 10 днів, вдалося погасити. Можливо, рятувальникам істотно допоміг і дощ, але, як повідомляє ДСНС, станом на 10 годину 14 квітня відкритого вогню вже не було. Спостерігається незначне тління лісової підстилки окремими осередками. Підрозділи ДСНС надають допомогу ДАЗВ у гасінні пожеж на території Корогодського, Дитятківського, Паришівського, Луб'янського та Денисовицького лісництв.

Серед цих підрозділів – і Вишгородські. Як розповів «Погляду» інспектор Вишгородського РВ ДСНС Ігор Рибець, до Чорнобильської зони з Вишгородського району відрядили пожежну машину і чотирьох рятувальників. Більше відрядити не могли, тому що залишити Вишгородський район взагалі без техніки неможливо, бо нині і тут виникає багато пожеж.

«Вишгородські рятувальники й на даний час беруть участь у ліквідації цієї надзвичайної ситуації, відбувається зміна караулів. Тобто на кілька днів відправляється одні хлопці, потім їх змінюють інші. Так само – й усі підрозділи, які задіяні, з Київської області, та й з  інших областей, адже тут працюють підрозділи з багатьох регіонів. Адже ситуація непроста – горіли значні лісові масиви, покинуті населені пункти з будинками На даний момент там працює більше 80 одиниць техніки тільки пожежної, більше 250 осіб особового складу пожежників, й нацгвардія, й лісничі… Крім того, задіяна авіаційна техніка – літаки і вертольоти, і великі машини, що викорчовують дерева, крани, загалом досить багато техніки», зазначив Ігор Рибець.

За його словами, нині рятувальники займаються утилізацією пожежі, тому що вона поширилась за незначний час, цьому посприяла суха погода на території України, а також недбалість людей , які спричинили цю катастрофу.

Також Ігор Рибець поінформував, що на даний момент, виходячи з наявної інформації, радіація в межах Вишгородського району у нормі.

Фото автора та з відкритих інтернет-ресурсів