#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Вишгород
Культура
Київщина-суспільство

Вишгород феєрично відсвяткував день міста

08.09.2019 Косянчук Інна 0

Було організовано безліч пізнавальних і відпочинково-розважальних локацій для дорослих і дітей

Вишгородці вкотре довели, що вони уміють і організовувати цікаві свята, і весело та змістовно відпочивати. Це підтвердив і цьогорічний День Вишгорода, який відбувся учора, 7 вересня. «День народження міста – це особливе свято. Тим більше, що нашому древньому і вічно юному Вишгороду виповнюється 1073 роки. Не кожне місто в Україні може пишатися такою історією, напрочуд неповторною аурою і позитивною енергетикою. У цей день кожен з нас відчуває себе частиною великої родини. Це свято об'єднує усіх, кому дорогий наш Вишгород. Наше місто славиться людьми — талановитими, щирими, добрими й працьовитими, які створюють його матеріальне й духовне сьогодення та майбутнє», йдеться у привітанні Вишгородської міської ради, опублікованому на Фейсбук-сторінці.

А саме свято було без помпезних промов чи формальних заходів. Усе було влаштовано так, щоб вишгородці могли  добре відпочити.

Ще зранку на набережну Вишгорода почали сходитись вишгородці. І їм там було чим зайнятися – працювала водна гірка, Вишгородські майстри пропонували зроблені власноруч сувеніри, для дітей організовано майстер-класи, ігри, бажаючих розмальовували аквагримом, тощо.

А ще було відкрито новий майданчик для скейтерів, ролерів, самокатів, велосипедів. «Ще не встигли закрутити останній шуруп, як дітей вже було, як у мурашнику», розповів міський голова Вишгорода, зауваживши, що відкриття майданчика відбулось без звичного для таких заходів перерізання стрічки. Адже це не головне. Головне – щоб діти і молодь мали зручний майданчик для занять. Зате відбулося змагання скейтбордистів на кубок міського голови, у якому взяли участь спортсмени не лише з Вишгорода, а й з інших міст України.

А на Київському водосховищі відбулось видовищне шоу на воді. І, звичайно, курсував теплохід «Резон», прогулянки на якому стали популярними у вишгородців.

Прийхали й нацгвардійці -- аби дати кілька майстер-класів із виховання собак для тих, у кого вдома є чотирилапі друзі. А поліцейські не лише належно охороняли порядок, а й допомагали організаторам свята, зокрема, погодились надути кульки для однієї з локацій.

Також цього дня відбувся черговий етап популяризації QR-кодів, встановлених на історико-культурних пам’ятках міста. У ньому, окрім міського голови Олексія Момота, взяли участь науковці-історики, керівники музейних закладів.

А на площі Шевченка, у центрі міста, виступали духові оркестри.

Потім за участі художніх колективів відбулася святкова хода-флешмоб – від пам’ятника святим Борису і Глібу, яких вважають небесними заступниками Вишгорода, до набережної міста.

Увечері святкову програму продовжив концерт, на який зібралось чимало городян і гостей міста. Власне, дехто міг подивитися виступи Вишгородський колективів двічі – спочатку вранці, під час генеральної репетиції, а увечері – уже під час власне концерту. Продовжили вечірню програму відома співачка Злата Огнєвіч і не менш відомий гурт «Без обмежень».

І це ще не все, що відбулося цього дня. Головне – що під час свята панувала доброзичлива й весела атмосфера, своїм позитивом люди заряджали інших і заряджались самі. І навіть коли увечері посеред свята біля сцени раптово зникла дворічна дівчинка Кіра, всі глядачі концерту кинулись роздивлятись навколо себе, знайшли малятко буквально за кілька хвилин, і всі раділи, що все завершилось добре.

Фото автора та з відкритих інтернет-ресурсів