Новини
Україна-суспільство

Вино подорожчає: таким чином уряд хоче підтримати національних виробників


Мінімальна ціна на українські вина ігристі та вина газовані зросте на 20 грн за пляшку 0,7-0,75 літра.

Як повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, головна проблема полягає в тому, що наразі на ринку відбувається маніпуляція назвами продукції і цінами, коли імпортований напій на основі вина продається за ціною як ігристе вино.

Примітка: напій - це продукт нижчої якості, ніж ігристе вино.

Фото: sq.com.ua

Із цієї причини українські виробники якісних ігристих вин опиняються в неконкурентній ситуації, а споживачі, введені в оману, купують неякісний імпортований напій замість справжнього ігристого вина.

"Наразі дуже важливо захистити внутрішній ринок вин від зовнішньої експансії та забезпечити споживача якісними українськими продуктами виноробства. У результаті виграють всі: українські винороби стануть конкурентоспроможними і відновлять втрачені позиції на ринку. Виноградарі матимуть більший попит на їх сировину. Український споживач матиме якісний, а не фальсифікований, продукт", -  зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Тому 13 січня урядом врегульовано питання мінімальних роздрібних цін на окремі види виноробної продукції і приведення їх опису у відповідність до Податкового кодексу. Повідомляється, що такий крок був зумовлений задля підтримки національних виробників, боротьби з фальсифікатом та підвищення якості продукції. Це стало результатом поїздок президента та представників уряду в південні області та на Закарпаття, численних зустрічей з асоціаціями, і повністю підтримується представниками реального сектору.

Національні виробники втратили 40% ринку ігристих вин, у зв'язку з чим була загроза закриття українських виноробних заводів. Збільшення ж виробництва дасть можливість українським підприємствам відновити роботу, зберегти наявні та створити нові робочі місця, що призведе до наповнення бюджету та соціальної стабільності”, - наголосив міністр.

Прийнята постанова усуває усі ці маніпулятивні різночитання та врегульовує питання "ціна має дорівнювати якості". Так, підвищується мінімальна роздрібна ціна на українські вина ігристі та вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані) з 89 до 109 грн за пляшку 0,7-0,75 літра, що на 20 грн більше, а також приводиться у відповідність до Податкового кодексу України опис цих виробів та їх коди згідно з УКТЗЕД.

Як повідомляв "Погляд", вартість хліба у 2021 році збільшиться. Буханець пшеничного коштуватиме від 20 до 24 грн за кілограм.

"Погляд" також писав, що Нацбанк прогнозує зростання цін у найближчі місяці. Очікується також і прискорення інфляції. При цьому в Нацбанку вирішили зберегти найнижчий за всю історію незалежної України рівень облікової ставки.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.

Фото: pixabay