Новини
Україна

Вступна кампанія 2024: що чекає на абітурієнтів наступного року (ВІДЕО)

Нововведення чекають і на школярів початкових класів.

В Україні у 2024 році вступна кампанія відбуватиметься з певними змінами. Зокрема, історія України стане одним з обов'язкових предметів.

Про це розповів голова Міністерства освіти і науки Оксен Лісовий.

Міністр зазначив, що вступні випробування наступного року заплановані у форматі національного мультипредметного тесту, що міститиме чотири предмети, з яких три обов’язкові. Нині такими предметами є тільки українська мова й математика.

Обов’язкові предмети:

  • українська мова;

  • математика;

  • історія України (період XVI-XXI ст).

Предмети на вибір:

  • українська література;

  • іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська);

  • біологія;

  • фізика;

  • хімія;

  • географія.

Водночас предмети на вибір розширили. З’явилася окремим предметом українська література. Повернули й географію.

"До переліку обов’язкових предметів додано історію України. Ми чудово розуміємо, що у країні війна, яка вносить свої корективи у можливість вступників готуватися. Відсутність очного навчання, повітряні тривоги та вимкнення світла... Саме тому у 2024 році програма тестування з історії України охоплюватиме лише період XVI - ХХІ ст. Адже так, у країні війна, і саме цей історичний період є дуже важливим для формування у молоді цілісного розуміння нашого минулого та його зв’язку із сьогоденням".

Процес тестування триватиме один день з перервою. Два предмети - по 60 хвилин, перерва і ще два предмети по 60 хвилин.

Міністр зауважив, що це може бути складно, однак дозволить вступникові з’явитися у пункті тестування тільки один раз.

Відтак, у 2024 році для 9 і 11 класів скасували Державну підсумкову атестацію. Скасування пов’язане з кількома причинами. Зокрема, одна з них - до 9 класу не дійшла реформа Нової української школи.

"В умовах війни НМТ - це найбільш оптимальний варіант вступних іспитів, який забезпечує рівні умови для кожного вступника, незалежно від місця його перебування".

У 2024-му тестування НМТ може стартувати у травні, тому реєстрація розпочнеться раніше.

Проведуть тестування у тимчасових екзаменаційних центрах, які розмістять у навчальних закладах по країні та в деяких країнах.

При цьому для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій можлива опція вступу за співбесідою, а не за результатом НМТ.

Для 4 класів проведуть пілотну атестацію, у якій візьмуть участь 2 тис. учнів.

Це стане кроком до впровадження стандартизованої ДПА для учнів 4-х класів. Так оцінять стан початкової освіти. Для молодших класів буде два предмети - українська мова (читання) та математика.

Читайте також: