Новини
Всесвіт

"Вовчий місяць": 18 січня перша повня в 2022-му

Також перший повний місяць року називають Суворим.

Фаза нового Місяця настане 18 січня, у Хрещенський святвечір, – у цей час місячний диск виглядатиме повністю освітленим. Земля перебуватиме між Сонцем і Місяцем, і якщо всі три небесні тіла розташовуються на одній лінії, то відбувається місячне затемнення. Проте у першому місяці нинішнього року такої події не буде.

Повний місяць, який випадає на січень, називають повним місяцем вовка – найменування це йде з давніх-давен і пов’язане з моторошним виттям агресивних і голодних хижаків, яке час від часу лунало біля поселень. Загалом зимовий період, зокрема зимові ночі, раніше вважали часом вовків, саме в цей період вони були особливо активними та небезпечними.

Також першу повню року називають Суворою. В цей час не рекомендують робити хірургічні операції, а також розпочинати курсове лікування. Натомість для початку нових справ, творчості, реалізації старих ідей цей час вважається найкращим.

Нагадаємо, нещодавно вчені виявили можливий двійник Місяця.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.