Новини
Головні новини
Україна-суспільство

Внесено важливі зміни в український класифікатор професій

25.08.2020 Наталія Головаш 0

На вимогу працівниці назву її професії можна змінити, вказавши її у кадровій документації у жіночому роді.

Фото: pixabay.com

Зміни до класифікатора професій затвердило Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України наказом від 18 серпня 2020 року №1574 «Про затвердження зміни №9 до національного класифікатора ДК 003:2010». Дане нововведення розробляв НДІ праці й зайнятості Мінсоцполітики України спільно із НАНУ.

Як відомо, у класифікаторі професій професійні назви робіт наводяться у чоловічому роді, окрім назв, які застосовуються виключно в жіночому – мова про такі професії, як сестра-господиня, швачка, нянька, економка, покоївка.

Згідно із прийнятими до 25-го абзацу третього розділу класифікатора професій змінами, відтепер, на вимогу окремої працівниці, при внесенні до кадрової документації підприємства запису про назву роботи професійні назви робіт можуть бути адаптовані для позначення особи жіночої статі, що виконує ці роботи.

У наказі наголошується, що назви повинні відповідати п. 4 §32 Українського правопису, який був ухвалений постановою Кабінету Міністрів № 437 від 22 травня 2019 року. Як приклад, наводять таке: інженер – інженерка, соціолог – соціологіня.

Як повідомляв «Погляд», в Україні мінімальну зарплату підвищать із 1 вересня до 5000 грн. Відповідне рішення було прийнято на позачерговому засіданні парламенту 25 серпня.