#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Верховна Рада погодила законопроєкт щодо реєстрації вакцин від СOVID-19

28.01.2021 Надiя Проценко 0

Щоб Україна змогла в екстреному режимі використовувати вакцини від СOVID-19, жодна з яких наразі не пройшла повний цикл випробувань, 318 нардепів 28 січня схвалили за основу відповідний законопроєкт.

фото - freepik.com

Йдеться про законопроєкт № 4613, необхідний для реєстрації в Україні 5 вакцин від СOVID-19, вироблених компаніями: Pfizer\BioNTech, Sinovac Biotech, Moderna, Sinopharm, AstraZeneca.

Під час засідання парламенту спікер Верховної Ради Дмитро Разумков наголосив на необхідності внесення правок між першим і другим читанням до закону. Голосування за друге читання проекту відбудеться 29 січня за процедурою Ad hoc.

Незважаючи на те, що жодна вакцина від СOVID-19 ще не пройшла повний цикл випробувань, вакцинація в Європі, США та інших країнах стартувала у режимі екстреного використання. В Україні дозвіл на такий режим надасть законопроєкт № 4613.

Зокрема, це право реєструвати вакцину для використання при наступних умовах:

  • за наявності даних про успішне проведення доклінічних випробувань;
  • якщо дозвіл на екстрене застосування надано компетентним органом США, Великобританії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, КНР, Індії або Європейського союзу (принаймні однією з цих країн) відповідно до національного законодавства країни надання дозволу або лікарський засіб, перекваліфікований Всесвітньою організацією охорони здоров'я;
  • якщо відома потенційна користь лікарського засобу;
  • у випадку неіснування адекватної, схваленої й доступної альтернативи.
фото - freepik.com

За наявності цих обставин вакцину можуть зареєструвати для екстреного медичного застосування в Україні протягом терміну, поки заявник надасть інформацію і результати завершених клінічних досліджень.

Реєстраційне посвідчення видається терміном на 1 рік з можливістю продовження ще на рік. Після виконання всіх зобов’язань, наданих заявником у встановлений термін, дію такого посвідчення можуть подовжити до 5 років.

Нагадаємо, що вакцинація українців від COVID-19 розпочнеться у лютому 2021 року. МОЗ зацікавлене вакцинувати всіх українців безкоштовно.

Дізнайтесь, кого в Україні вакцинуватимуть від COVID-19 у першу чергу.

«Погляд» також інформував, що прем’єр-міністр Денис Шмигаль представив «дорожню карту» вакцинації від COVID-19 – план майбутньої кампанії, який включає кілька етапів, починаючи з лютого 2021-го і до кінця 2022 року. Проте наразі більшість опитаних українців не хочуть вакцинуватись від COVID-19.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.