Новини
Всесвіт

Вчені виявили 11 астероїдів, які можуть впасти на Землю


Команда дослідників з Лейденського університету в Нідерландах розробила нейронну мережу під назвою «Ідентифікатор небезпечного об'єкта», яка, за їхніми словами, може передбачити, чи знаходиться астероїд на шляху зіткнення з Землею.

За допомогою цієї мережі вчені знайшли 11 астероїдів, які раніше не були класифіковані НАСА як небезпечні, розміром більше 100 метрів в діаметрі – досить великі, щоб вибухнути з силою сотень ядерних боєзарядів, при зіткненні із Землею. Дослідження було опубліковане в журналі Astronomy & Astrophysics.

Використовуючи суперкомп'ютер, дослідники змогли змоделювати 10 000 років орбітальних рухів планет Сонячної системи. Потім команда змінила симуляцію, імітуючи майбутні астероїди, які впливають на Землю, відкидаючи їх від Землі і відстежуючи їх точне місце розташування і орбіти.

Це моделювання послужило полігоном для нейронної мережі, яка потім шукала закономірності в даних, загальних для симульованих астероїдів, які можуть в кінцевому підсумку зіткнутися з Землею.

Щоб з'ясувати, чи дійсно вірні розрахунки, команда перевірила мережу на відомих даних про 2000 астероїдів, про які має відомості НАСА. Нейронна мережа з точністю 90,99% визначила, які з них були небезпечними, а які – ні.

Зараз команда працює над тим, щоб зробити нейронну мережу ще більш точною.