Новини
Всесвіт

Вчені виявили в сусідній галактиці аномальну чорну діру

Її знайшли у величезному зоряному скупченні B023-G078.

Вчені виявили в сусідній галактиці аномальну чорну діру - зображення

Міжнародна команда астрономів виявила в галактиці Андромеди аномальну чорну діру, яка за своїми характеристиками не схожа на жодну іншу відому науці. Вона виявилася об'єктом проміжної маси, який давно шукають астрономи всього світу.

Дослідження було опубліковано в журналі The Astrophysical Journal, а коротко про нього розповідають на офіційному сайті Університету Юти. Незвичайну чорну діру було знайдено у величезному зоряному скупченні B023-G078, яке розташоване в найближчій до нас галактиці Андромеди.

Відкриття стало несподіванкою для вчених. Багато років вважалося, що B023-G078 – це скупчення, позбавлене ядра. Цей об'єкт описувався як кластер, що складається з залишків дрібних галактик, розірваних більшими галактиками, зовнішні зірки яких і зовсім були відірвані від них потужними гравітаційними силами.

Проте нове дослідження показало, що крихітне, але дуже щільне ядро цього кластера все-таки залишилося, а в центрі цього ядра розташовується аномальна чорна діра. Згідно з розрахунками, її еквівалентна маса в 100 тисяч сонячних мас менша, ніж у інших чорних дірок, виявлених коли-небудь у центрах галактик. При цьому її маса виявилася більшою за маси чорних дірок, що народжуються при вибухах зірок. Це робить виявлений об'єкт однією з небагатьох підтверджених спостереженнями чорних дірок проміжної маси, тобто тим самим об'єктом, який давно шукають астрономи.

"Раніше ми знаходили великі чорні діри в масивних ядрах, які набагато більше, ніж B023-G078. Ми знали, що в ядрах із меншою масою повинні існувати й чорні діри меншого розміру, але прямих доказів цього в нас ніколи не було. Тепер ясно, що ми нарешті знайшли один із таких об'єктів".

Провідний автор роботи Ренука Печетті з Ліверпульського університету імені Джона Мура

Нагадаємо, нещодавно вчені виявили можливий двійник Місяця.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.