Новини
Україна
Суспільство
Здоров'я

Вакцину AstraZeneca подали на реєстрацію в Україні


Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила вакцину AstraZeneca від COVID-19 для екстреного застосування й дала «зелене світло» на використання цієї вакцини в усьому світі в межах ініціативи COVAX.

Нагадаємо, COVAX – це глобальний механізм розподілу ризиків для об’єднаних закупівель, створений для справедливого розподілу між країнами вакцин проти COVID-19. COVAX постачає в країни тільки ті вакцини, які ВООЗ включила до реєстру засобів для використання в надзвичайних ситуаціях. На сьогодні близько 150 держав є учасниками цієї ініціативи, у тому числі й Україна.

Днями в Україні Державний експертний центр МОЗу подав заявку про державну реєстрацію в Україні вакцини проти COVID-19, виробленої компанією AstraZeneca та Оксфордським університетом, для екстреного медичного застосування, повідомляє Центр громадського здоров’я.

Дозвіл на екстрене застосування вакцина від Oxford/AstraZeneca вже отримала у Великій Британії, Європейському Союзі та Індії.

Варто нагадати, що для екстренного застосування вакцин в Україні потрібно було внести відповідні зміни в законодавство. Тож 19 січня поточного року було зареєстровано законопроєкт щодо використання в Україні п’ятьох вакцин від СOVID-19. 28 Верховна Рада погодила законопроєкт щодо реєстрації вакцин від СOVID-19, а 29 січня президент України Володимир Зеленський підписав закон № 4613 «Про лікарські засоби», який спрощує процедуру реєстрації та використання вакцин від COVID-19 в Україні та скорочує її до п’яти днів.

Вакцину Oxford/AstraZeneca у рамках COVAX Україна отримає у кількості від 2,2 до 3,7 млн доз протягом І–ІІ кварталів цього року. Вона буде закуплена за державні кошти напряму у виробників. Мінімум 500 тис. доз МОЗ очікує отримати вже в цьому місяці.

Загалом Україна отримає 12 млн доз вакцин проти COVID-19 згідно з укладеними контрактами на постачання вакцин від COVID-19, які розроблені за участю компаній AstraZeneca (Британія-Швеція) та NovaVax (США) і виробляються на потужностях Serum Institute (Індія).

Довідково:

Вакцина AstraZeneca – векторна вакцина, яку розробив Оксфордський університет та британсько-шведська компанія AstraZeneca. Для повної імунізації потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. Може зберігатися до шести місяців при температурі від +2 до +8 С.
COVAX — це глобальна ініціатива, яка має на меті пришвидшити розробку та виробництво вакцин від COVID-19 і забезпечити ними країни з низьким та середнім доходом. COVAX постачає в країни тільки ті вакцини, які ВООЗ включила до реєстру засобів для використання в надзвичайних ситуаціях.

«Погляд» також повідомляв, що у цьому місяці Україна отримає перші 117 тис. доз вакцин від Pfizer/BioNTech від COVAX. З доставкою цих препаратів, як зазначив Степанов, виникли певні бюрократичні труднощі, які не залежать від України. У зв'язку з цим вакцинація в Україні не почалась 15 лютого, як передбало МОЗ. Натомість медична система України готова до початку вакцинації від коронавірусу: сформовані мобільні бригади та списки тих, кого будуть вакцинувати на першому етапі. У МОЗ очікують, що перше щеплення зроблять вже цього тижня.

Ілюстрації - скріни з відеоролику Reuters

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.